ابرماشین 2.9 میلیون دلاری فراری در مسیر مسابقه [تماشا کنید]

ابرماشین 2.9 میلیون دلاری فراری در مسیر مسابقه [تماشا کنید]

در ماه دسامبر سال گذشته میلادی یعنی حدودا دو ماه و نیم پیش، فِراری، خودرویی جدید به نام FXX K را رونمایی کرد که مدل به روز شده ای از ابر ماشین LaFerrari بود. این ماشین مسابقه ای ۲.۹ میلیون دلاری، ۱۰۳۶ اسب بخار قدرت دارد.

FXX K به قدری برای کمپانی سازنده اش ارزشمند است که حتی اجازه خروج از پارکینگ آن را هم ندارد و صرفا برای شرکت در مسابقات فرمول یک مورد استفاده قرار می گیرد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

از جمله امکانات در نظر گرفته شده برای این ابر ماشین می توان به تایرهای برند Pirelli ، سیستم پیشرفته پایشی برای اندازه گیری میزان شتاب ماشین و دما و فشار لاستیک ها اشاره نمود.

علت نام گذاری این ماشین چیست؟

اما اسم عجیب و غریب این ماشین هم داستانی دارد. نخست اینکه در ساخت FXX K از ماشین ۲۰۰۵ Ferrari FXX الهام گرفته شده که در واقع نسخه به روز شده ای از خودروی محبوب انزو است.

حرف K نیز ابتدای واژه کِرس است که از سر واژه های عبارت Kinetic Energy Recovery System به معنای سیستم بازیابی انرژی جنبشی گرفته شده و کمپانی سازنده، آن را از مسابقات فرمول یک اقتباس کرده تا حس سرعت را به این ماشین ببخشد.

FXX K چه تفاوتی با LaFerrari دارد؟

طبق گفته کمپانی سازنده، در قسمت جلوی بدنه این ماشین از تعدادی قطعه جدید ایرودینامیکی بهره گرفته شده تا خودرو عملکرد بهتری را از خود نشان دهد.

در واقع هر چه این خودرو با سرعت بیشتری رانده شود، نیروی بیشتری را به قسمت زیرین وارد می کند و به اصطلاح به زمین می چسبد که این مسأله مدیریتش را برای راننده آسان تر خواهد کرد.

حالا، فراری برای آنکه به ما نشان دهد رانندگی با یک ابر ماشین ۲.۹ میلیون دلاری چه حسی دارد از سباستین وتل، راننده ۲۷ ساله آلمانی که یکی از بهترین شرکت کنندگان مسابقات فرمول یک است دعوت کرده تا پشت فرمان FXX K بنشیند و در مسیر اختصاصی این کمپانی به نام Fiorano گشتی با این ماشین بزند.

نظرات ۱۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato