مایکروسافت آینده را در نمایشگرهای عظیم و تبلت های فوق باریک می بیند

مایکروسافت آینده را در نمایشگرهای عظیم و تبلت های فوق باریک می بیند

مایکروسافت آینده را در نمایشگرهای عظیم و تبلت های فوق باریک می بیند

مایکروسافت با یک ویدیوی آینده نگرانه دیگر بازگشته. اگر با ویدیوهای Vision of the Future آشنا باشید، حتما می دانید که مایکروسافت معمولا آینده را به چه صورتی می بیند. مایکروسافت هنوز هم تحت تاثیر نمایشگرهای بزرگی است که تقریبا جای شیشه های عادی و بدون کاربرد را گرفته اند.

نگرش مایکروسافت در ده سال آینده، ساخت و توسعه هولوگرام ها، پرینترهای سه بعدی، تبلت های فوق باریک و بدون حاشیه و نمایشگرهای خمیده است. به اندازه کافی پروژه در مایکروسافت جریان دارد که بخواهیم باقی مسئولیت ها را بر دوش کمپانی های دیگر بنهیم.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در حالی که اطلاعات از این نمایشگر به نمایشگری دیگر می لغزد و دخالت نوک انگشتان کمتر می شود، جالب است که می بینیم هنوز هم کیبوردهایی در آینده وجود دارند. طرح های مفهومی یک تبلت که همانند یک کتاب باز و بسته می شود را هم می بینیم، تبلتی که با قلمی خاص کامل می شود.

فرض کنید بتوانید تبلت های تان را همانند مجله یا روزنامه، حلقه کرده و درون جیب خود بگذارید و در موقعیت مناسب، از آن استفاده کنید! فوق العاده کاربردی و البته دوست داشتنی خواهد بود اگر روزی بتوانیم این تبلت را در دستان خود بگیریم.

msfuturegif.0

یک دستبند دو تکه هم در ویدیو نمایش داده می شود که هر گاه آن را از حالت خمیدگی در آورید، همچون تلفن همراهی در دستان شما خواهد بود. همچنین، این دستبند می تواند کنترلر دیگر دستگاه های مایکروسافتی (ویندوزی؟) شما باشد و با آن به دیگر وسایل خانه هوشمند خود دسترسی داشته باشید. یعنی تلفن های هوشمند جایگاه خود را به دستبندها خواهند داد؟

یا کاربری تلفن همراه در تمام وسایل خانه پخش خواهد شد؟ در این صورت، دیگر نیاز به یک دستگاه همه کاره ندارید، فقط یک وسیله دم دستی لازم است تا کنترلری کامل روی همه دستگاه های داشته باشیم.

اما عجیب اینجاست که هیچ یک از پروژه های جاه طلبانه مایکروسافت در این ویدیو نمایش داده نمی شوند. البته این بدان معنا نیست که هولولنز در آینده دنیای مایکروسافت نقشی ندارد، بلکه فعلا قرار نیست توضیحات بیشتری راجع به آن ارائه شود.

اما با این حال، چندین بار می بینیم که هولوگرام ها در این ویدیو حضور دارند و لزوما نیازی به داشتن عینک برای دیدن آن نیست. هولوگرام ها از صفحه تلبت ها و دیگر نمایشگرها بیرون می زند و کاربر به راحتی با آن ها ارتباط برقرار می کنید.

ویندوز هولوگرافیک چیست؟ مایکروسافت چقدر آینده را شفاف می بیند و آیا برنامه ای برای رسیدن به ایده هایی که در ویدیوهایش خلق می کند دارد؟

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل