سه تبعه، خارجی ارائه دهندگان سرویس های ایمیلی ایالات متحده آمریکا را هک کردند

سه تبعه، خارجی ارائه دهندگان سرویس های ایمیلی ایالات متحده آمریکا را هک کردند

وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا، سه مرد را به هک کردن سیستم های ارائه دهندگان سرویس های ایمیلی در آن کشور متهم نموده و این حمله را یکی از بزرگ ترین موارد نقض داده در تاریخ آمریکا خوانده است.

Caldwell دادستان کل این کشور در اظهار نظری گفته که مهاجمان با سرقت بیش از یک میلیارد آدرس پست الکترونیک از ارائه دهندگان سرویس های ایمیل موفق شده اند که میلیون ها دلار پول به جیب بزنند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

هورن یکی دیگر از دادستانان وزارت دادگستری این کشور نیز اظهار داشته که مقیاس این حمله دلسرد کننده است چراکه حتی پس از سرقت اطلاعات شرکت های یاد شده، هکرها باز هم از فعالیت باز نایستاده اند و با استفاده از پلتفرم های خود این شرکت ها، اقدام به ارسال ایمیل های انبوه کرده و با هدایت ترافیک ایمیلی به سمت برخی از وبسایت های معین، سود کلانی را به جیب زده اند.

دو تن از آنها نیز اتباع ویتنام هستند که در هلند اقامت دارند. اوایل همین هفته، علیه نفر سوم این گروه که گفته می شود تبعه کاناداست و اقدام به پول شویی سود حاصل از این کار کرده، اعلام جرم گردید.

گفته می شود که Viet Quoc Nguyen از فوریه ۲۰۰۹ تا ژوئن سال ۲۰۱۲، دست کم هشت ارائه دهنده سرویس ایمیلی را در ایالات متحده آمریکا هک کرده و به اطلاعاتی دست یافته که حاوی یک میلیارد آدرس ایمیل بوده اند. آنها، در مرحله بعد، با کمک Giang Hoang Vu میلیون ها آدرس ایمیل را اسپم کردند.

دیوید مانوئل سانتوس دا سیلوا، تبعه کانادایی نیز برای کمک به این دو هکر و پولشویی متهم شناخته شده و تحت پیگرد قضایی قرار دارد.

آقای داسیلوا متهم است که Nguyen را به عنوان بازاریاب در شرکت خود (Marketbay.com) استخدام نموده و این دو نفر بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۰۰ حدودا ۲ میلیون دلار را از محل «فعالیت های بازاریابی» Nguyen به جیب زده اند.

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato