پنج عامل کلیدی در موفقیت یک محصول از زبان مدیر عامل لینکدین

لینکدین یکی از شبکه های اجتماعی جهانی است که بیشترین سرعت را از نظر جذب کاربر دارد و در کشورهای مختلف برای بررسی سوابق کاری افراد به آن استناد می شود. جف وینر مدیر عامل جوان این کمپانی در سخنرانی اخیرش، رازهای موفقیتش را برشمرده که در ادامه آنها را با شما در میان خواهیم گذاشت.

او معتقد است که محصولات فوق العاده از پنج جهت با محصولاتی که با استقبال عمومی روبرو نمی شوند فرق دارند. وی که امروز در کنفرانس Launch در سانفرانسیسکو سخنرانی می کرد، پنج نکته کلیدی را برای ارائه محصولی برشمرد که در سطح جهانی قرار دارد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

hamrah-mechanic

1- تنها روی یک مقوله تمرکز دارند

0808_google-798x310

 

وینر گوگل را مثال خوبی برای این مورد دانست و گفت، پیش از آنکه این شرکت به چنین جایگاه موفقی دست پیدا کند، AltaVista برترین موتور جستجو به شمار می رفت.

با این همه، چون گوگل تمام تمرکزش را روی لوگو و باکس جستجویش قرار دادند، عاقبت موفق گردید که جهان را با موتور جستجوی خود متحول نمایند. کمی قبل تر نیز، وینر به یاهو اشاره کرده بود و در اظهاراتش گفته بود، هر زمان که آنها به سطح تازه ای می رسند، رقیبی جدی برایشان پیدا می شود.

2- نیاز مشتری را پیش بینی می کنند

traffic-isnt-all-its-outsmarti

وینر در صحبت هایش به Waze اشاره کرد و آن را نمونه ای مناسب از محصولی خواند که نیاز مشتریان را برآورده نموده و همان چیزی را در اختیارشان قرار می دهد که می خواهند.

او در ادامه گفت، یک روز بعد از ظهر، زمانی که در حال ترک کردن محل کارش بوده، اپلیکیشن ترافیکی Waze را روشن نموده و همینکه قصد داشته آدرس منزلش را تایپ کند، پیامی را روی نمایشگر تلفنش دریافت کرده که از او سوال نموده آیا قصد رفتن به خانه را دارد.

او می گوید، اپلیکیشن یاد شده، با ارائه مسیرهای رانندگی و نقشه های هوشمند زمان کلی رسیدنش به منزل را محاسبه کرده و از این طریق به طور حدودی، مدت زمان سفر درون شهری اش را برآورد نمود. در پایان وینر اشاره می کند که Waze او را می فهمد و همین ویژگی اش را دوست دارد.

 3- فراتر از توقعات کاربر عمل می کنند

Sonos

وینر به حضار در سالن می گوید که شبی در منزلشان تعدادی میهمان داشته اند و او مسئولیت سرگرم کردن آنها را بر عهده داشته و در همین حین متأسفانه سیستم پخش موسیقی Sonos آنها از کار می افتد. با دفتر خدمات مشتریان آن برند تماس می گیرند و متوجه می شوند که چون روز تعطیل است تا کمتر از یک ربع دیگر، دفتر تعطیل خواهد شد، اما کارکنان آن یک ساعت دیگر را سر کار ماندند تا درخواست او را برای رفع مشکل برآورده نمایند و به خاطر همین مسأله است که آن برند را موفق ارزیابی می کند.

4- احساسات شما را بر می انگیزند

tesla

وینیر، تسلا را محصولی می داند که احساسات انسان را بر می انگیزد. او می گوید: «راندن این ماشین، مانند کار با آیفون است» و مرتبا در گفته هایش می گوید که چطور استفاده از این محصول مانند «سوار شدن بر آینده» است. وینر در حرف هایش به این نکته هم اشاره می کند که این جمله را بارها وبارها از زبان مشتریان محصولات تسلا شنیده و این درحالی است که خود کمپانی تابحال از آن در تبلیغات خود استفاده نکرده.

5- اثر معناداری بر زندگی شما دارند

iphone6-gold-select-2014

وینر گفت که آیفون نقش کنترل پنل را در زندگی اش دارد و بهترین محصولات آنهایی هستند که اثرگذارند و می توانند امور روزمره شما را تغییر دهند.

malltina

مطالب مرتبط

هفت استراتژی برای تصمیم گیری گروهی بهتر

شاید شما هم شنیده باشید که می‌گویند در تصمیم گیری، دو فکر بهتر از یک فکر است و سه فکر بهتر از دو فکر. برخی افراد همین ایده را در زندگی و کسب و کار خود در پیش می‌گیرند و عموما وقتی مشکلی پیش می‌آید سعی می‌کنند، مساله را با تفکر گروهی به سمت حل... ادامه مطلب

۳ نشانه اینکه متحمل فشار کاری بیش از حد هستید

حتی تا قبل از دوران کرونا هم برخی از ما ساعت‌های طولانی را مشغول کار بودیم اما پس از شروع بحران دورکاری با کمرنگ کردن مرز بین کار و زندگی شرایط را بدتر کرده است. شاید تصور کنید با کار کردن بیشتر و بیشتر می‌توانید بازدهی را افزایش دهید اما عدم استراحت کافی نه تنها... ادامه مطلب

۳ قدم برای تبدیل شدن به متخصص در هر زمینه‌ای از زبان منتور گوگل

شاید بسیاری از ما در زمینه کاری‌مان خودمان را متخصص بدانیم اما آیا واقعاً اینگونه است؟ متخصص بودن چه تعریفی دارد و باید چه شرایطی را برای کسب این عنوان طی کرد؟ «دیوید میتراف»، مشاور بازاریابی و منتور گوگل که دکترای روانشناسی هم دارد طی یک «تد تاک» جذاب به بررسی مسیری پرداخته که برای... ادامه مطلب

۶ باور مخرب که زندگی حرفه‌ای شما را نابود می‌کنند

یکی از نقاط تمایز انسان با دیگر موجودات توانایی «واگویه» یا گفتگوی درونی با خود است. این قابلیت مثل یک چاقوی دو لبه عمل کرده و می‌تواند شما را به موفقیت رسانده یا نابود کند. اگر این واگویه‌ها شکل منفی به خود بگیرند دائما جملاتی مثل  قبول نمی‌شوم، از پس آن برنمی‌آیم، از عهده من... ادامه مطلب

۵ راهکار علمی و ساده برای تقویت انگیزه در کار و زندگی

انگیزه شامل دو نوع درونی و بیرونی می‌شوند. انگیزش بیرونی همانطور که از نام آن پیداست تابع شرایط بیرونی بوده و ممکن است امکان دستیابی کامل به آن میسر نباشد اما انگیزش درونی یا خود انگیزشی می‌تواند مثل بلیط طلایی ما را به اهدافمان برساند.صد البته ترسیم و تعیین اهداف بسیار آسانتر از تلاش برای... ادامه مطلب

کدامیک برای استارتاپ‌ها بهتر است: انتخاب رهبر از درون تیم یا استخدام آن؟

یکی از مزایای راه‌اندازی استارتاپ این است که برای هدایت آن به یک عمر تجربه نیاز نیست اما در عین حال اگر از مشاوره یک رهبر مجرب هم بی‌نصیب باشد، ممکن است با تصمیمی اشتباه به نقطه پایان برسد. با توجه به این مساله ترجیح می‌دهید تیم رهبری را از افراد درون استارتاپ انتخاب کنید... ادامه مطلب

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟