نفس کشیدن، راه جدیدی برای کنترل بازی های واقعیت مجازی

نفس کشیدن، راه جدیدی برای کنترل بازی های واقعیت مجازی

واقعیت مجازی تکنولوژی فرداست و مدتی می شود که برای درمان بیماری های خاص مثل اختلال تنش زای پس از رویداد (PTSD) و فوبیاها مورد استفاده قرار می گیرد. تقریبا ۱۸ درصد از جمعیت بزرگسالان آمریکایی از احساس اضطراب رنج می برند و بازی Deep که توس اوون هریس برای آکیلس ریفت توسعهیافته قصد برطرف کردن این مشکل توسط راهکارهای علمی را دارد.

نفس کشیدن، مکانیزمی پیشرفته است که ذهن و بدن را در گستره ای وسیع به یکدیگر متصل می کند و تنها راه کنترل کردن بازی Deep، نفس کشیدن است.

این بازی در واقع به عنوان ابزاری درمانی مورد استفاده قرار می گیرد و به کاربران می آموزد که چگونه نفسی عمیق و طولانی بکشند. از لحاظ علمی، نفس عمیقی که می کشیم، سبب می شود اکسیژن بیشتری در اختیار خون قرار بگیرد و سبب کاهش ضربان قلب شود.

در Deep، شما وارد یک باغ زیر دریا می شوید و با نفس کشیدن بالا و پایین می روید، دقیقا همانطور که اگر در آب، هوای درون شش های تان را خالی کنید به عمق آب فرو می روید. برای اینکه بازی متوجه شود شما چقدر نفس می کشید، هریس بندی توسعه داده که دور سینه پیچیده می شود.

هریس امید دارد که بتواند تکنولوژی اش را منتشر کرده تا دیگر توسعه دهندگان هم از آن استفاده کنند. وی می گوید افرادی که معلولیت های خاصی داشته و نمی توانند کنترلرهای عادی را مورد استفاده قرار دهند، از این طریق قادر به ارتباط برقرار کردن با بازی ها خواهند شد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato