مدیرعامل اپراتور دوم در پاسخ به دیجیاتو: ایرانسل به دنبال درآمد زایی از نارضایتی مشترکانش نیست

هفته گذشته خبری منتشر شد که رگولاتوری برای جلوگیری از وارد آمدن خسارت به کاربران ایرانسل، بخاطر عدم اعلام پایان بسته های اینترنتی دست به کار می شود.

در آن خبر توضیح دادیم که اپراتور دوم پایان بسته های اینترنتی ماهانه یا بلند مدت خود را به مشترکان دائمی و اعتباری اعلام نمی کند و بر این اساس، پس از پایان طرح تشویقی، مصرف اینترنت کاربران به صورت آزاد و کیلوبایتی نیم ریال محاسبه می گردد. به همین دلیل شارژ مشترکان اعتباری تمام گشته یا قبض هایی با مبالغ بالا برای کاربران دائمی صادر می شود.

به خاطر اهمیت این مبحث و وارد آمدن خسارت به عده قابل توجهی از کاربران، این موضوع را از مدیرعامل این اپراتور پیگیر شدیم. در ادامه همراه دیجیاتو بمانید تا بیشتر از چند و چون این خبر اطلاع حاصل نمایید.

مدیرعامل ایرانسل در رابطه با عدم ارسال پیامک اطلاع رسانی خاتمه یافتن بسته های اینترنتی به دیجیاتو گفت: این موضوع در حال اصلاح است و از ابتدا نیز روی آن کار شده تا پایان بسته های اینترنتی از طریق پیامک اعلام گردد.

علیرضا قلمبر دزفولی در رابطه با جبران خسارت های وارده به کاربران ایرانسل گفت: اکثر تلفن های هوشمند موجود در بازار امکان مدیریت مصرف دیتا را دارند، بنابراین زمانی که فردی، سرویس یاد شده را فعال نماید، به محض آنکه حجم دیتای مصرفی اش از میزان تعیین شده فراتر رود، موبایلش به او اطلاع می دهد.

با در نظر داشتن اینکه کاربران عادی و غیرحرفه ای معمولا از وجود چنین قابلیتی در موبایل خود بی اطلاع اند، نظر قلمبر دزفولی در این رابطه را جویا شدیم که اظهار کرد: کاربری که حرفه ای نباشد، یک یا دو بار پس از مواجه شدن با این مشکل، چگونگی استفاده از این سیستم را فرا می گیرد؛ ضمن اینکه نباید توقع داشته باشید که تمام راه حل ها را اپراتور پیش پای شما بگذارد.

آهنگ پیشواز ایرانسل پس از اتمام به کاربر پیامک ارسال می کند و وی را از خاتمه یافتن سرویس با خبر می کند و این در حالی است که بسته های اینترنتی آن، چنین امکانی را در اختیار کاربر قرار نمی دهند.

مدیرعامل ایرانسل در این رابطه به دیجیاتو گفت: آهنگ پیشواز سرویسی است که از سال 86 به مشترکان ارائه می شود که در ابتدا آن هم با ایراداتی از این قبیل مواجه بود. بسته های اینترنتی نیز به زودی و شاید در یکی دو هفته آینده از این امکان بهره مند خواهند شد.

مشترکان سرمایه ایرانسل هستند

وی اضافه کرد: ایرانسل تحت هیچ شرایطی به دنبال کسب درآمد از مواردی نیست که مشترکانش ناراضی باشند. کاربران سرمایه های ما هستند. هیچ انسانی به خاطر میزان ناچیزی پول با سرمایه اش بازی نمی کند. این تصورات غلطی است که دهان به دهان می چرخند و تبدیل به واقعیت واهی می شوند.

دزفولی افزود: هیچ اپراتوری در داخل کشور ما این همه تنوع تعرفه و ارائه بسته های اینترنتی ندارد که هر کسی بر اساس نیاز روز، هفته، ماه، فصل و سالش بتواند یک بسته مطابق مصرفش استفاده کند و هزینه های خود را کاهش دهد. شرکتی که روی مشترکش این قدر حساسیت دارد به دنبال کسب درآمد از چنین روشی نیست.

مطالب مرتبط

وزیر ارتباطات: زورمان به اپراتورها می‌رسد و قیمت بسته‌ها به قبل بازخواهد گشت

وزیر ارتباطات پس از تغییر در بسته‌های اینترنت همراه اول و ایرانسل، در مصاحبه‌ای رادیویی نسبت به این تغییرات به شدت انتقاد کرد. او ضمن انتقاد از روند افزایشی نرخ بسته‌های اینترنتی موبایل و اقدام اپراتورها نسبت به آن، گفت که شرایط باید طی ۱۰ روز به حالت قبلی برگردد. او تاکید کرد که «زور... ادامه مطلب

رگولاتوری: تخلف اپراتورها حذف بسته‌های پرمصرف بود نه افزایش قیمت

مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری اعلام کرد افزایش تعرفه‌ای در بسته‌های اینترنتی اپراتورها صورت نگرفته بود و تنها برخی از بسته‌های پرمصرف از درگاه‌ آنها حذف شده است. این در حالیست که برخی از بسته‌های اینترنتی اپراتورها به گفته کاربران در فضای مجازی افزایش قیمتی ۵۰ درصدی را تجربه کرده بود.در یکی دو... ادامه مطلب

تعرفه اینترنت موبایل در ایران: واکاوی یک معادله پیچیده

در حالی که «محمدجواد آذری جهرمی» به تازگی گفته بود که 5G به ایران رسیده و به‌زودی در تهران رونمایی می‌شود، دو اپراتور اصلی موبایل کشور با افزایش قیمت بسته‌های اینترنت، وزیر و معاونش را غافلگیر کردند.این تغییرات هم صدای کاربران را درآورد و هم از سوی وزارت ارتباطات «غیرقانونی» اعلام شد. اما ماجرا چیست؟... ادامه مطلب

افزایش قیمت و حذف بعضی بسته‌های بلند مدت اینترنت ایرانسل و همراه اول

دو اپراتور همراه اول و ایرانسل تغییراتی در بسته‌های اینترنت خود داده‌اند. این تغییرات باعث شده است تا برخی از بسته‌ها افزایش قیمت پیدا کنند و برخی دیگر نیز که نزد کاربران محبوب بودند، مانند بعضی بسته‌های بلند مدت، به شکل کامل حذف شوند. این تغییر در پایان هفته انجام و باعث شد کاربران زیادی... ادامه مطلب

ایرانسلی‌ها «آجر به آجر» مدرسه می‌سازند

در دیدار مدیرعامل ایرانسل و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، بر گسترش و تعمیق همکاری دو طرف در پویش مدرسه‌سازی «آجر به آجر» تأکید شد.در این دیدار که صبح چهارشنبه 11 تیر 1399، با حضور «بیژن عباسی آرند» مدیرعامل ایرانسل و دکتر مهرالله رخشانی‌مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان... ادامه مطلب

ایرانسل مکانیزم همکاری با تولیدکنندگان محتوا را بررسی می‌کند

مدیرعامل ایرانسل در نشست آنلاین هم‌اندیشی بازیگران بازار محتوای دیجیتال، که در راستای پیشنهاد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به ایرانسل برای «توانمند‌سازی و تقویت تولید داخلی محتوای دیجیتال» برگزار شد، بر آمادگی ایرانسل در حمایت از توانمندسازی تولیدکنندگان داخلی محتوای دیجیتال تأکید کرد.آنطور که روابط عمومی ایرانسل خبر می‌دهد، «بیژن عباسی آرند» در نخستین... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۳۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟