عضو هیات رئیسه مجلس: جلوی واگذاری سیم کارت کودک را بگیرید

عضو هیات رئیسه مجلس: جلوی واگذاری سیم کارت کودک را بگیرید

عضو هیات رئیسه مجلس، با انتقاد از عملکرد وزارت ارتباطات مبنی بر ارائه مجوز به اپراتورهای تلفن همراه در واگذاری سیم‌کارت‌ های کودک، اظهارکرد: این اقدام، بازی کاسب کارانه ای است که باید برای جلوگیری از تبعات غیرقابل جبران آن، مسئولان کشور با هوشیاری تمام، ورود کنند.

بهروز نعمتی ادامه داد: گویا وزارت ارتباطات مسیر اصلی خود را گم کرده و وارد فضاهایی کاسب کارانه گردیده. در خصوص واگذاری سیم کارت های کودک، جنبه مالی موضوع به قدری تحت شعاع قرار گرفته که سایر جوانب و تبعات آن مورد غفلت واقع شده است.

در ادامه همراه دیجیاتو باشید.

وی با تاکید بر اینکه واگذاری سیم کارت به کودکان تاثیرات بسیار نامناسبی به همراه خواهد داشت، گفت: این موضوع می تواند برای سلامت روح و جسم کودکان در جامعه مضر باشد و هزینه های درمان و بهداشت را افزایش دهد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزارت ارتباطات باید هرچه سریع تر، جلوی واگذاری سیم کارت های کودک را بگیرد، اعلام کرد: در هیچ کجای دنیا واگذاری سیم کارت و حتی اینترنت به کودکان و نوجوانان صورت نمی پذیرد و ادامه روند واگذاری چنین سیم کارت هایی، نه به صلاح جامعه و نه به صلاح وزارت ارتباطات خواهد بود.

بهروز نعمتی اظهار کرد: مجلس نسبت به واگذاری بدون قید و شرط سیم کارت به کودکان و نوجوانان حساس بوده و به طور حتم در این باره وزیر ارتباطات باید پاسخگو باشد.

با توجه به مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات، رایتل از ابتدای سال ۹۴ به ارائه سیم کارت های کودک با محدودیت های مخصوص کودکان و نوجوان اقدام کرده و قرار است همراه اول و ایرانسل نیز سیم کارت های خود را در هفته های آینده ارائه نمایند.

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato