سواچ و توسعه باتری ۶ ماه بی نیاز از شارژ برای ساعت های هوشمند

طبق نوشته های هفته نامه ی سوئیسی موسوم به Handelszeitung، کمپانی سواچ سال آینده باتری را معرفی خواهد نمود که به ساعت های هوشمند امکان می دهد تا ۶ ماه بدون نیاز به شارژ مجدد وظایف خودشان را به سرانجام برسانند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

Nick Hayek، مدیر عامل این شرکت، به هفته نامه ی پیش تر اشاره شده گفته است "ارائه باتری که ۶ ماه از شارژ بی نیاز باشد در بازار کنونی مزایای رقابتی بسیاری را پدید خواهد آورد."

هایک می افزاید آنها با همراهی تیم تحقیقاتی کمپانی Belenos و همچنین یکی از باتری سازان معروف با عنوان Renata موفق شده اند پیلی با طول عمر و ظرفیت بالا توسعه دهند که نه تنها ابزارها و گجت های پوشیدنی را قدرت می بخشد بلکه در مقیاس بزرگتر قابل استفاده در خودروها نیز هست.

سواچ پیش از این و در ماه فوریه اقدام به معرفی یک ساعت هوشمند با نام Touch Zero One کرده است که بیشتر قابلیت های آن مناسب ورزشکاران شاخه ی والیبال ساحلی به حساب می آیند.

نکته ی جالب در اینجاست، مدیر عامل این شرکت یعنی هایک، کمی قبل از معرفی اسمارت واچ مذکور و در ماه فوریه گفته بود کمپانی اش تمایلی به تولید ساعت های هوشمند ندارد زیرا ارتباط برقرار کردن با این گجت ها به خاطر کوچکی بیش از حدشان دشوار است و مرتباً هم مستلزم شارژ شدن هستند.

او حتی به صراحت ذکر کرده بود ساعت سازان سنتی دیر یا زود خواهند توانست بر اهالی دنیای تکنولوژی غلبه نمایند و وقتی کاربران اسمارت واچ ها از این محصولات خسته گردند مجدداً به ساعت هایی مانند آنچه شرکت وی تولید می کند روی آورده و دوباره از سواچ و سایر برندهای مشابه خرید خواهند کرد.

اما با تفاسیر کنونی به نظر می رسد نیک هایک تغییر نگاهی ۱۸۰ درجه ای داشته و نه تنها شرکتش اقدام به تولید ساعت هوشمند نموده بلکه تکنولوژی های بدیع و مهمی را برای آنها در دست توسعه دارد.

باید منتظر ماند و دید باتری های جدید سواچ بازار گجت های پوشیدنی را متحول خواهد نمود یا خیر، نظر شما در این رابطه چیست؟

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟