محققین با آیفون 6، انگل های خونی را شناسایی می کنند

محققین با آیفون 6، انگل های خونی را شناسایی می کنند

محققین با آیفون 6، انگل های خونی را شناسایی می کنند

ویزیت یک هماتولوژیست در برخی مناطق فقیر قاره آفریقا، عملی نیست که هر شهروندی قادر به انجام آن باشد. تیمی از دانشجویان دانشگاه UC Berkeley با استفاده از یک آیفون ۶ و چند دستگاه دیگر، میکروسکوپی ساخته اند که می تواند در کمتر از ۳ دقیقه انگل های خونی را شناسایی کند.

CellScope Loa در واقع یک جعبه پرینت شده است که آیفون بالای آن قرار می گیرد و به مدت ۵ ثانیه از نمونه خونی تصویربرداری می کند. اپلیکیشن همراه به علائم درون خون نگاهی می اندازد و تشخیص می دهد که چه اتفاقای در حال رخ دادن است.

چندین بیماری خطرناک در قاره آفریقا مردم را تهدید به مرگ می کند در حالی که می توان با تشخیص چند دقیقه ای و درمان از طریق داروهای مختلف آن ها را درمان کرد اما فقر مالی و کمبود امکانات پزشکی، سبب مرگ تعداد زیادی از مردم در مناطق فقیر می شود. البته این مسئله محدود به آفریقا نیست و بیماری های خونی در سراسر دنیا شیوع دارند اما به طور ویژه، قاره آفریقا در مرکز توجه است.

در حال حاضر محققین می خواهند دستگاه شان را در کامرون، روی ۴۰ هزار نفر تست کنند و ببینند آیا واقعا دقت دستگاه بالاست یا خیر. اگر واقعا CellScope Loa دستگاه کارآمدی باشد، می توانیم امیدوار باشیم که تعداد مرگ و میر به خاطر این بیماری به حداقل ممکن برسد.

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل