پایین آمدن میزان سفارش مایکروسافت به خاطر کاهش تقاضا برای تلفن های هوشمند ویندوز فونی

براساس جدیدترین گزارشات، میزان سفارش های مایکروسافت به خاطر کم شدن تقاضا برای تلفن های هوشمند ویندوزی آن کاهش قابل توجهی پیدا کرده است.

گفتنی است که ردموندی ها همچنان سیاست نوکیا را دنبال می کنند و به ارائه موبایل های اقتصادی در بازارهای نوظهور ادامه می دهند اما آنطور که شواهد امر نشان می دهد، این بازارها علاقه چندانی به استفاده از تلفن های هوشمند کمپانی مورد بحث ندارند و پیش بینی های اهالی ردموند در این رابطه غلط از آب درآمده.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

طبق این گزارش، در سال جاری میلادی ماهانه در حدود ۲۰ درصد از میزان سفارشات مایکروسافت برای ساخت اسمارت فون های ویندوز فونی کاهش می یابد تا از این طریق شرکت مذکور خود را با میزان تقاضای بازار وفق دهد.

اما اصلی ترین بازارهایی که در این گزارش به آنها اشاره شده عبارتند از هند، آمریکای جنوبی و جنوب شرقی آسیا؛ مناطقی که مایکروسافت تلفن های هوشمند ۴ اینچی خود را همراه با نمایشگرهای WVGA به فروش می رساند و برپایه آمار و ارقام های جدید در ماه های اخیر فروش خوبی را در آنها نداشته اند.

در این گزارش اشاره شده که Samsung Display  Compal و TPK کار ساخت اسمارت فون برای مایکروسافت را بر عهده دارند و آنطور که شرکت های عرضه کننده اعلام کرده اند، ردموندی ها در نظر دارند استراتژی های عملکردی خود در سال ۲۰۱۴ را برای سال جاری هم دنبال نمایند.

اما این کاهش فروش قطعا به خاطر بیشتر شدن فعالیت شرکت هایی نظیر شیائومی، زی تی ای، هوآوی و کولپد اتفاق افتاده که در زمینه ساخت محصولات اقتصادی فعالیت دارند و حتی همکاری مایکروسافت با برخی از کمپانیهای چینی برای فراگیر نمودن ویندوز ۱۰ هم تاثیری در این مساله نداشته است.

نظرات ۵۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟