ناسا قصد دارد با استفاده از یک مارماهی الکترونیکی به اکتشاف در «یوروپا» بپردازد

چندی پیش ناسا زیردریایی تازه اش را معرفی کرد که گفته می شود برای انجام عملیات های اکتشافاتی در تایتان (ماه زحل) ساخته بود اما این زیردریایی توانایی انجام ماموریت در بخش های یخی نظیر Europa در مشتری را ندارد.

ربات کرم مانندی که در بالا می بینید در اصل نوعی کاوشگر است و تفاوت های زیادی با ربات Deep SCINI دارد که قبلا دیده بودیم.

چون هیچگونه پریز برقی در فضای خارج از کره زمین وجود ندارد و همواره هم نمی توان به انرژی خورشیدی متکی بود، لازم است که این ربات انرژی خود را از منابع جایگزین استخراج نماید. از همین روی، ناسا اعلام کرده که نوعی آنتن را روی بدنه نرم این ربات تعبیه خواهد کرد تا انرژی مورد نیازش را از میدان های مغناطیسی متغیر دریافت کند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

برای انجام عملیات های اکتشافاتی در فضا ۱۵ طرح مختلف به ناسا پیشنهاد داده شد که هر کدام توانستند در مرحله نخست برنامه ای تحت عنوان مفاهیم پیشرفته خلاقانه (NIAC) بودجه ای برابر با ۱۰۰ هزار دلار را دریافت نمایند.

اگر طرحی که در بالا می بینید بتواند توانمندی هایش را به اثبات برساند، در مرحله دوم، بودجه ای معادل با ۵۰۰ هزار دلار را دریافت می کند.

ربات های بدون سرنشینی مانند این می توانند برای سال ها در جو زمین باقی بمانند و دقیقا همان کار ماهواره ها را به انجام برسانند، منتها با این تفاوت که قیمت انجام عملیات های اکتشافاتی توسط آنها کمتر است.

کاری که باید در مرحله بعدی انجام شود اندکی جالب تر است: این ربات ها در نواحی ویژه ای از جو خارج از زمین که همواره در سایه قرار دارد به انجام ماموریت های اکتشافاتی پرداخته و به صورت مستمر به دنبال آب و نیتروژن می گردند.

با این همه، باید یادآور شویم که این پروژه ها تا تحقق یافتن فاصله زیادی دارند اما در صورت به کارگیری می توانند به عنوان ابزاری برای بهبود دانش ما در رابطه با کهکشان پیرامون به خدمت گرفته شوند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟