گوگل Photos به عنوان سرویس مستقلی از گوگل پلاس معرفی شد

گوگل Photos به عنوان سرویس مستقلی از گوگل پلاس معرفی شد

گوگل امروز با معرفی اپلیکیشن جدید Photos نشان داد برنامه های زیادی برای عکس های کاربران دارد.

نرم افزار فوق فضای ذخیره سازی تصاویر تا رزولوشن ۱۶ مگاپیکسل و ویدئوها را تا ۱۰۸۰p بطور کاملا رایگان به کاربران ارائه می کند که برای کاربران بسیاری کافی به نظر می رسد (هرچند در صورت نیاز به بیش از آن هم می توان از سرویس درایو این شرکت بهره گرفت).

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اپلیکیشن فوتوز با قابلیت های فراوانش روی iOS، اندروید و وب ارائه خواهد شد. یکی از مهم ترین این قابلیت ها امکان مرتب سازی تصاویر است. این نرم افزار با تحلیل عکس ها آن ها را به گروه های مختلف دسته بندی می کند.

اپلیکیشن فوتوز همچنین قادر است با یادگیری، عملکرد خود را هوشمند تر سازد. برای مثال می تواند با شناخت چهره ها به دسته بندی تصاویر بر اساس افراد حاضر درون آن بپردازد. این قابلیت محدود به افراد نیست و حتی می توان آن را در مورد مکان ها و اشیا هم بکار گرفت.

گوگل برای معرفی امکان فوق در کنفرانس خود نشان داد چگونه فوتوز قادر خواهد بود تصاویر را بر اساس وجود ساختمان یا ساحل درون آن ها دسته بندی کند، امکانی که Flickr هم ماه پیش آن را به سرویس خود اضافه کرده بود.

چنین قابلیتی همچنین باعث شده گوگل بتواند از قدرت و تجربه خود در زمینه جستجو در اینجا هم استفاده کند. در توضیح این مسئله نحوه جستجو برای اتفاقات خاص در کنفرانس نمایش داده شد و به عنوان مثال کاربر قادر است کولاک تورنتو را جستجو کرده و به همه عکس هایی که برف آن مکان خاص درشان به تصویر شده است دست یابد.

بخش دیگری که گوگل در نرم افزار جدیدش سعی در بهبود آن داشته قابلیت اشتراک گذاری است. با استفاده از این امکان کاربر می تواند تصاویر متعدد را برای افراد دیگر ارسال کند و حتی نیازی نیست دریافت کننده هم Photos را روی دستگاه خود نصب کرده باشد، چرا که این تصاویر به صورت گالری آنلاینی روی وب به نمایش در خواهند آمد.

قابلیت فوق هم ابداع منحصر به فرد یا کاملا تازه ای نیست، اما هنگامی که نیاز به اشتراک گذاری تصاویر در تعداد بالا با دیگران باشد کاربردی بودن خود را نشان می دهد.

انتشار نرم افزار یاد شده نشانه ای است از تصمیم گوگل برای بازپس گرفتن مهمترین قابلیت گوگل پلاس از آن، چرا که دیگر نیازی نیست کاربران برای استفاده از یک فضای ذخیره سازی مناسب برای عکس، در شبکه اجتماعی گوگل نیز عضو باشند.

اپلیکیشن جدید اهالی مانتین ویو همچنین این شرکت را در عرصه ذخیره سازی عکس به یکی از مهمترین بازیگران تبدیل خواهد نمود.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.