روش پیشنهادی اپل برای حل مشکل کرش کردن Messages در آیفون

اگر به خاطر داشته باشید، روز چهارشنبه هفته جاری در دیجیاتو به باگی که موجب کرش کردن اپلیکیشن Messages آیفون میشد پرداختیم.

مشکل از جایی آغاز می شود که کاربران آیفون با دریافت یک فایل متنی در سرویس iMessage، با کرش کردن اپ Messages و به تبع آن جلوگیری از خواندن پیامک های دریافتی مواجه می گردند.

اپل برای رفع این مشکل، امروز یک فایل متنی را در وبسایت خود منتشر کرده تا با پیروی از راهنمایی های آن کاربران آیفون قادر باشند تا مجددا اپلیکیشن Messages را بازگشایی نمایند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید. 

بنابر گفته اپل، کاربران آیفون می بایست به کمک Siri به ترتیب مراحل زیر را برای بازگشایی Messages دنبال کنند:

۱. از Siri بخواهید که پیام های خوانده نشده را بخواند.

۲. از Siri برای پاسخ به پیام آسیب رسان استفاده کنید. پس از دادن جواب خواهید دید که اپ Messages مجددا باز خواهد شد.

۳. حالا با ورود به Messages، به سمت چپ سوایپ کرده و پیام مذکور را پاک کنید. یا اینکه یک بار روی پیام اشاره کرده و انگشتتان را رویش نگه دارید، یک بار دیگر روی آن اشاره کنید و پیغام را پاکسازی نمایید.

گفتنی است که راه حل رسمی اپل، مشابه راه پیشنهادی کاربران آیفون است که با کمک Siri به این پیغام پاسخ داده بودند، یا اینکه از طریق اجرای Messages در مک یک پیام جدید به مکالمه اضافه می کردند.

اپل گفته که نسبت به این مشکل آگاهی داشته و از روز چهارشنبه روی حل آن متمرکز بوده است. ضمنا باید در آینده منتظر یک بروزرسانی برای Messages برای جلوگیری از قفل شدن آن در صورت دریافت مجدد این کدهای ناشناس باشیم.

ویجیاتو

نظرات ۴۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟