مایکروسافت در تلاش برای عرضه ویندوز ۱۰ در روزهای پایانی جولای

مایکروسافت مشخصا این روزها تمام تلاش خود را به کار گرفته تا همانگونه که پیشتر نیز وعده داده، نسخه نهایی ویندوز ۱۰ را در تابستان سال میلادی جاری عرضه نماید. در ماه های گذشته خبری برایتان منتشر نمودیم مبنی بر اینکه یکی از مدیران ارشد کمپانی AMD، در میان صحبت هایش گفته بود که ویندوز ۱۰، در پایان ماه جولای از راه خواهد رسید اما مایکروسافت به این گفته ها هیچ عکس العملی نشان نداده و همچنان تاکید می کند که محصول مورد بحث را در تابستان عرضه خواهد کرد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

سرور ابری

منابع وب سایت The Verge که از برنامه های مایکروسافت آگاهی دارند، خبر می دهند که این شرکت مدت هاست هدف خود را برای عرضه ی ویندوز در پایان جولای ترسیم نموده و همچنان نیز تلاش می کند تا ویندوز را به این تاریخ برساند.

این منابع همچنین خبر داده اند که مایکروسافت و نادلا ابتدا قصد داشته اند در کنفرانس بیلد که در ۲۹ آوریل برگزار شد، تاریخ و روز دقیق عرضه نهایی را اعلام دارند اما در نهایت از این کار منصرف گشته اند، به دلیل اینکه شاید نتوانند در یک مقطع سه ماهه، ویندوز را به شکل کامل به دست کاربران برسانند.

اکنون سوال اصلی این است که آیا مایکروسافت می تواند تا پایان جولای، ویندوز را به شکل نهایی و البته بدون هیچگونه باگی، به دست کاربران برساند یا خیر.

ارائه نسخه های پیش نمایش پس از عرضه نهایی نیز ادامه خواهند داشت.

این بار اهالی ردموند می خواهند یک شکاف کوچکتر میان عرضه ی ویندوز و PC هایی که با این سیستم عامل به بازار وارد می شوند داشته باشند؛ آنها تمایل دارند پیش از عرضه، نسخه ای از پلتفرم مذکور را به سازندگان تحویل دهند تا پس از مدت کمی از ارائه نسخه نهایی ویندوز ۱۰، سخت افزارهای جدید نیز برای آن بهینه شده باشند و همچنین لپ تاپ های جدید نیز آماده به کار.

مایکروسافت تمایل دارد پس از عرضه نهایی نیز به شکل ساده و هماهنگ، بروز رسانی های مربوط به ویندوز ۱۰ را به سوی کاربران بفرستد؛ هرچند که این آپدیت ها پیش از رسیدن به دست کاربران عادی، ابتدا توسط افرادی که در پروژه ی Windows insider فعال هستند مورد امتحان و بررسی قرار خواهند گرفت. یکی از همین بروز رسانی ها، قابلیت اضافه کردن افزونه ها به مرورگر Edge است که در عرضه نهایی ماه جولای وجود نخواهد داشت. از طرف دیگر، شرکت یاد شده خود را برای آپدیت بزرگتری آماده می کند که در سال ۲۰۱۶ از راه خواهد رسید؛ آپدیتی به نام Redstone یا سنگ سرخ.

نظرات ۱۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟