کمپانی Blocks، رندر و اطلاعات جدیدی را از ساعت هوشمند و ماژولار خود منتشر کرد

اگر به یاد داشته باشید، در مراسم CES 2015 در خصوص ساعت هوشمند کمپانی Blocks برایتان نوشتیم. بلاکز، که در اصل یکی از زیر مجموعه های شرکت بزرگ اینتل است، تلاش نموده تا طرح گوگل را در خصوص اسمارت فون های ماژولار، در ساعت های هوشمند پیاده سازی کند.

این شرکت یک نمونه ی اولیه را با خود به CES آورده بود که البته کار نمی کرد؛ از مشخصات کلی آن هم سخنی در میان نبود و کمپانی یاد شده صرفا اذعان داشت که توسط ماژول های مختلف که در اصل اجزای مختلف بند ساعت را تشکیل می دادند، می توان قطعات اسمارت واچ را ارتقاء داد.

به نظر می رسد مهندسان کمپانی بلاکز بلاخره توانسته اند ایده خود را عملی سازند. شرکت مذکور امروز در کنار به نمایش کشیدن یک رندر کامپیوتری جدید، اعلام نموده که محصولاتش از پردازنده های شرکت کوالکام استفاده خواهند کرد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

شرکت یاد شده اعلام داشته که از پردازنده اسنپدراگون ۴۰۰ در ساعت هوشمند ماژولار خود بهره خواهد گرفت؛ پردازنده ای که البته در حال حاضر نیز در برخی از ساعت های هوشمند مبتنی بر اندروید ور، به کار گرفته شده است.

تفاوت بلاکز اما در ماژولار بودن ساعتش است؛ ماژول ها، در اصل بند ساعت را تشکیل خواهند داد و به راحتی می توانید بخشی از بند ساعت یا در واقع سخت افزار را ارتقا داده تا عملکرد بهتری در اسمارت واچ خود تجربه نمایید.

در نمایشگاه CES،‌ مدیران این شرکت اذعان داشتند که ماژول های مختلف در اصل قطعانی نظیر باتری اضافه، GPS، چیپ اتصالات مخابراتی، سخت افزار مورد نیاز برای پرداخت های الکتریکی و همچنین سنسور پایش ضربان قلب خواهند بود.

Blocks-core-module-electronics-Qualcomm-Snapdragon-400-SoC.0-w600

نکته قابل توجه بعدی اینکه ساعت هوشمند این کمپانی با اندروید آب نبات چوبی عرضه خواهد شد اما قادر است هم با محصولات اندروید به فعالیت مشغول گردند و هم با پلتفرم iOS سازگاری داشته باشد. حقیقت این است که ساعت های هوشمند معمولا نمی توانند با هر دو پلتفرم کار کنند و به شکل اختصاصی برای یک پلتفرم توسعه داده می شوند؛ در این میان ساعت های اندکی مانند محصولات Pebble چنین قابلیتی را دارند که اکنون ساعت ماژولار کمپانی بلاکز نیز به آنها اضافه خواهد شد.

هنوز سخنی از زمان عرضه ساعت ماژولار بلاکز در میان نبوده اما به نظر می رسد این کمپانی قصد دارد در تابستان جاری، کمپین هایی برای جذب سرمایه عمومی راه اندازی کند.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟