ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

چهار نشانه مبنی بر اینکه می توانید یک کارآفرین باشید

تقریباً 43 درصد از کودکان و نوجوانان آمریکایی باور دارند که در آینده می توانند کسب و کاری برای خودشان ایجاد کنند، در حالی که تنها 13 درصد از آنها موفق به انجام این کار می شوند. ...

سهیل امید دزیانی
نوشته شده توسط سهیل امید دزیانی | ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۰

تقریباً 43 درصد از کودکان و نوجوانان آمریکایی باور دارند که در آینده می توانند کسب و کاری برای خودشان ایجاد کنند، در حالی که تنها 13 درصد از آنها موفق به انجام این کار می شوند.

سوال اینجاست که این 13 درصد به خاطر داشتن کدام ویژگی های شخصیتی به یک کارآفرین موفق و پرتلاش تبدیل می شوند؟!
در ادامه قصد داریم شما را با چهار شاخص اصلی که معیارهای کارآفرین شدن هستند آشنا کنیم، با دیجیاتو همراه باشید.

برای پاسخ دادن به این سوال، محققان و پژوهشگران دانشگاه های استنفورد و تافتس در طول یک بازه زمانی 3 ساله، اعمال و رفتار بیش از 5000 دانشجویی را که علاقمند به کارآفرینی بودند، به دقت زیر نظر گرفتند و در ادامه برخی از یافته های خود را در مجله وال استریت ژورنال منتشر کردند. بر اساس تحقیقات آنان، 4 شاخص اصلی که به شما کمک می کند کارآفرین باشید، عبارتند از :

1- تسلط کامل بر خود داشته باشید

خود کنترلی به عوامل گوناگونی بستگی دارد؛ به این معنا که در یک وضعیت خاص و یا نامناسب، بتوانید اوضاع را مدیریت کنید و بدانید که در مرحله بعد چه گامی باید بردارید. در این مطالعه، دانشجویانی که خود را مولّد ایده های نو می دانستند، 1.5 برابر موفق تر از کسانی بودند که این ویژگی را در خود نمی دیدند.

همچنین دانشجویانی که در انجمن های کارآفرینی عضو بوده و برای خودشان گروهی تشکیل داده بودند و با سایرین ارتباط بیشتری داشتند، تقریباً 2 برابر به کارآفرین شدن نزدیکتر بودند.
همه ما می دانیم که شکست مقدمه پیروزی است. در واقع یکی از ارکان مهم خود کنترلی، پایداری در برابر شکست هاست. مثلاً اگر دانشجویی قصد شرکت در مسابقه تجارت الکترونیک در دبیرستانش را دارد تا زمانی که استراتژی های مختلفی را برای فروش الکترونیکی آزمایش نکرده باشد، موفق نخواهد شد.

2- افرادی که در کنارتان هستند، از کسب و کار شما حمایت خواهند کرد

تقریباً 45 درصد از کارآفرینان برتر والدینی داشته اند که برای خودشان کار می کردند اما تنها 29 درصد از دانشجویان در چنین شرایطی بودند و بقیه آنها نیز اعضای خانواده، دوستان و یا مربیانی داشته اند که شغلی برای خودشان دست و پا کرده و آنها را برای تبدیل شدن به یک کارآفرین برتر تشویق نموده اند.

پژوهشگران در تحقیقاتشان با فردی مواجه شدند که اظهار می کرد دوست پدرش بدون اینکه دانش یا مهارت خاصی بلد باشد، یک رستوران پرفروش را راه اندازی کرده و او توانسته بود چیزهای زیادی از این دوست خانوادگی یاد بگیرد.

3- خلاقانه فکر کنید

ببیش از سه چهارم کارآفرینان برتر، سطح بالایی از تفکر خلاق دارند. محققان می گویند این متفکران نو اندیش، در برخورد با مشکلات، شیوه های جدیدی را برای انجام کارهای روزانه پیدا می کنند و سعی می کنند با استفاده از روش های جدید و پربازده از سعی و خطا اجتناب کنند.

لازم به یادآوری است که که نوآوری توسعه و کاربرد ایده ای جدید به صورت محصول، فرایند یا خدمتی نوین است که منجر به رشد و پویایی اقتصاد ملی و افزایش اشتغال می شود.

4- علاقه ی فراوان به کسب و کار

بسیاری از کارآفرینان برتر همواره به دنبال توسعه کسب و کار خود هستند و همواره تلاش دارند تا چیزهای بیشتری یاد بگیرند. به جرات می توان گفت که علاقمند بودن به مقوله کسب و کار ارتباط تنگاتنگی با داشتن یک فکر اقتصادی برتر دارد.

مطالعه نشان داده است کارآفرینان مشتاقی که از یک ذهن برتر مالی برخوردارند، دو برابر موفق تر از سایرین هستند و همواره به دنبال فرصت های مناسب برای سرمایه گذاری می گردند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (19 مورد)
 • خانی
  خانی | ۲۷ تیر ۱۳۹۴

  من میخوام یه کار آفرین بشم از شکست هم نمیترسم اما همیشه نمیدونم باید از کجا شروع کنم

 • Mstfgh
  Mstfgh | ۲۱ خرداد ۱۳۹۴

  به امید آن روز...

 • صادق زعیم
  صادق زعیم | ۲۱ خرداد ۱۳۹۴

  گوگلی ها دانشجو بودن ، بستر هم در آمریکا فراهم بود موفق شدن.
  همونطور که در آمریکا میتونی موفق بشی ، اون 300میلیون نفر دیگه هم همینقد میتونن! پس دنیایی رقابت وجود داره که باید خیلی خاص باشی.
  نگو نمیشه ، چطور این دوستمون 150 میلیون تومان توی ایران کار کرده؟ چطور دیجی کالا که دو تا داداشن به اینجا رسیدن؟ وام دولتی گرفت؟ پارتی داشت؟ ! به قول خودشون حتی خارج رفته هم نبودن بیچاره ها! !
  پس بیایین دنبال بهانه نگردیم.

  تا مادامی که دنبال پول باشیم وضع ما همین خواهد بود.  پس فکر خلاق و مطمئننا کمک خدا ، خیلی مهمه.

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی