مایکروسافت در تدارک لپ تاپ ۱۶۹ دلاری مبتنی بر ویندوز ۱۰ است [شایعه]

مهمترین مزیت رقابتی کروم بوک های گوگل را نسبت به نمونه های ویندوزی و مکینتاشی می توان قیمت ارزان آنها دانست. این دستگاه ها با وجود محدودیت های بسیاری که دارند، اما برای نیازهای یک کاربر عادی که به کامپیوتر قابل حمل ارزانی احتیاج داشته باشد کاملا کفایت می کنند، در نتیجه تعجب برانگیز نیست که بشنویم مایکروسافت در تلاش است تا مزیت رقابتی گوگل را در مورد ارزانتر بودن کامپیوترهایش از بین ببرد.

بر اساس گزارش DigiTimes، شایعات بر این موضوع دلالت دارند که مایکروسافت در تلاش برای تولید لپ تاپ ارزان قیمتی است که قادر باشد ویندوز ۱۰ را اجرا نماید.

پیش از این نیز اخباری مبنی بر تصمیم مایکروسافت برای اعطای مجوز استفاده از ویندوز ۱۰ به سازندگان لپ تاپ با قیمت های بسیار پایین منتشر شده بود، که این شایعات جدید را نیز می توان در ادامه همان استراتژی و در راستای تلاش مایکروسافت برای پایین آوردن قیمت محصولات ویندوزی و مقابله با گسترش هرچه بیشتر کروم بوک های گوگل به شمار آورد.

شایعات یاد شده از این حکایت دارند که کمپانی ردموندی برای تولید لپ تاپ هایی با بازه قیمتی ۱۶۹ تا ۲۴۹ دلار مشغول همکاری با ایسر، لنوو و Inventec است.

هرچند آغاز چنین رقابتی بر سر قیمت، بین دو غول تکنولوژی آمریکایی عجیب نیست، اما باید منتظر ماند و دید در این میان استراتژی تازه مایکروسافت موفق تر عمل خواهد کرد یا تجربه چندین ساله گوگل در تولید کامپیوتر های ارزان قیمت.

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟