ضعف امنیتی iOS که می تواند سبب به سرقت رفتن پسورد iCloud کاربران شود

در مورد امنیت iCloud‌ اپل بعد از اینکه تصاویر برخی از افراد مشهور از طریق آن به دنیای اینترنت راه یافت حرف و حدیث های بسیاری شنیده می شود.

واقعیت این است که هیچ سرویس آنلاینی در مقابل هکرها به صورت صد در صدی نمی تواند ایمن باشد و خصوصاً وقتی یک شرکت سعی می کند اکو سیستم خود را تا حد ممکن بسته نگه دارد و دائماً نیز بر حفظ حریم خصوصی کاربرانش تاکید می نماید، درز هر گونه اطلاعاتی از داده های ذخیره شده بر روی سرویس های آن شرکت می تواند بیش از حد معمول جنجال بیافرانید.

این اتفاقیست که اپل آن را با هر بار کشف ضعف های امنیتی در خدماتی که ارائه می کند تجربه می نماید. سر و صداها بر سر اتقاقات مرتبط به iCloud مدتیست که هر نشسته اند ولی حالا یک ضعف امنیتی تازه و قابل توجه در iOS کشف شده که حسابی خبر ساز گشته است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

همانطوری که اشاره شد به تازگی یک برنامه نویس حرفه ای و کار بلد موفق گشته حفره ای مهم و قابل بهره برداری در پلتفرم موبایلی ساکنین کوپرتینو بیابد که با استفاده از آن می توان کاربران را فریب داده و پسورد iCloud شان را به سرقت برد.

بر اساس این خلا امنیتی تازه کشف شده، با بهره گیری از راهکارهایی مشخص و کدهایی معین، مهاجم می تواند وقتی که کاربر در حال مشاهده یک ایمیل در اپلیکیشن mail پلتفرم iOS است، این اپلیکیشن را فریب داده و سپس پاپ آپی همانند پاپ آپ لاگین iCloud را به نمایش درآورده و از وی درخواست کند تا نام کاربری و گذر واژه اش در این سرویس را وارد نماید و بدین طریق از آنها آگاه گردد.

کاربران حرفه ای تر به یقین متوجه خواهند شد استفاده از میل نیازی به لاگین کردن در iCloud‌ ندارد، ولی بسیاری از افراد با سطح اطلاعات کمتر ممکن است این موضوع را تشخیص نداده و در دام شخص مهاجم گرفتار شوند.

به یقین اپل هر چه سریعتر نسبت به رفع نقص امنیتی مذکور اقدام خواهد کرد ولی تا آن موقع بد نیست در حین چک کردن ایمیل های خود در iOS‌ و بوسیله اپ ویژه ی اینکار، احتمال مورد حمله واقع شدن با استفاده از حفره ی موجود را در نظر داشته باشید.

آگهی استخدام

ویجیاتو

نظرات ۳۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟