همه چیز درباره آیفون 13
مدیر عامل کسپرسکی: iOS و اندروید آسیب پذیر ترین پلتفرم های ممکن هستند

مدیر عامل کسپرسکی: iOS و اندروید آسیب پذیر ترین پلتفرم های ممکن هستند

یوگنی کاسپرسکی، مدیر عامل شرکت امنیتی کسپرسکی، طی کنفرانسی که در کشور اتریش برگزار شده ذکر نموده ویندوز فون در قیاس با پلتفرم هایی همچون iOS و اندروید به مراتب امن تر است.

وی اظهار داشته تقریباً بدترین سناریو ها می توانند در مورد پلتفرم موبایلی اپل رقم بخورند و مهاجمین به خاطر تعداد بسیار زیاد حفره های امنیتی iOS به شدت به این سیستم عامل علاقه پیدا کرده اند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

یوگنی در ادامه افزوده نکته ی اسف بار در اینجاست که اگر میلیون ها آیفون به یکباره مورد حمله قرار گیرند و از یکی از آسیب پذیری های رایج و جدی کنونی بهره برداری شود هیچ ابزار یا اپلیکیشن آنتی ویروسی برای مقابله با چنین شرایطی وجود ندارد، زیرا اپل به توسعه دهندگان اجازه ی ایجاد و عرضه ی چنین اپ هایی را نمی دهد.

مدیر عامل کسپرسکی می گوید در حالیکه در مورد اندروید نیز همانند دیگر همتایش یعنی iOS میلیون ها راه برای نفوذ موجود است، ویندوز فون شرایط مطلوب و به مراتب مناسب تری دارد. وی توضیح می دهد که در طول استفاده از تلفن های هوشمند، ۹۷ درصد کاربران آنها به اقداماتی همانند تراکنش های بانکی دست می زنند که نیازمند بهره گیری از گذر واژه ها هستند و معمولاً مجرمین از حفره های امنیتی گوناگونی که در موردشان صحبت شد برای مقاصد سود جویانه خود استفاده کرده و اطلاعات افراد را در حین چنین اقداماتی استخراج می نمایند.

البته در کنار اظهارات عجیب یوگنی کسپرسکی او باور دارد که تنها یک راه ساده و موثر برای محافظت از داده های شخصی ذخیره شده در تلفن های هوشمند و PC ها وجود دارد و آنهم چیزی نیست جز "قطع کردن ارتباط شان با اینترنت".

ناگفته نماند که مدیر عامل یکی از بلند آوازه ترین برندهای امنیتی جهان در راستای اعتقادات و حرف های خودش هنوز و در عصر حاضر هم به سراغ اسمارت فون ها نرفته و از یک موبایل سونی اریکسون قدیمی که تنها قابلیت های ارتباطی دارد استفاده می کند.

نظرات ۴۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato