اچ پی تلاش می کند تا با ارائه بروز رسانی ها، آمار فروش کامپیوتر یکپارچه Sprout را بالاتر ببرد

اچ پی تلاش می کند تا با ارائه بروز رسانی ها، آمار فروش کامپیوتر یکپارچه Sprout را بالاتر ببرد

اچ پی تلاش می کند تا با ارائه بروز رسانی ها، آمار فروش کامپیوتر یکپارچه Sprout را بالاتر ببرد

سال گذشته کمپانی HP یک کامپیوتر جدید را به نام Sprout معرفی کرد؛ کامپیوتری خاص که به کیبورد یا ماوس نیازی نداشت. بارز ترین قابلیت all-in-one مورد بحث، تهیه اسکن سه بعدی از اجسام کوچک بود و از یک اسکنر و همچنین پروژکتور، اپلیکیشن اختصاصی علاوه بر یک کیبورد مجازی برخوردار بود. [به جای ماوس هم از یک سطح تاچ همانند یک ترکپد استفاده می شد.] به طور کلی این محصول برای آن دسته از کاربران که با مدل سازی سر و کار دارند، عالی به نظر می رسید.

در زمان معرفی، Sprout صرفا می توانست اجسامی که در برابرش قرار می گیرند را از یک طرف اسکن کند اما امروز HP خبر می دهد که در ماه جولای یک بروز رسانی را ارائه خواهد داد که به Sprout اجازه می دهد تا همه ی ابعاد یک شیء را اسکن نماید. از سوی دیگر نیز اچ پی یک وسیله ی جانبی به نام ۳D Capture Stage را آماده کرده و آن را با قیمت ۲۹۹ دلار به فروش می رساند که توسط آن، عملیات اسکن سه بعدی به شکل خودکار انجام می گیرد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

افرادی که کار مدل سازی انجام می دهند، عاشق Sprout هستند. اچ پی نیز اذعان دارد که مهندسان حرفه ای و همچنین افرادی که چنین کاری را برای سرگرمی انجام می دهند، می توانند از کامپیوتر این شرکت لذت ببرند؛ از سوی دیگر نیز این سیستم یکپارچه به زودی قادر می گردد تا توسط بروز رسانی، اجسام را به شکل سه بعدی و از همه ی جهات مدل برداری کند و در نتیجه بسیار کارا تر نیز خواهد شد.

وسیله ی جانبی که کاربران می توانند با ۲۹۹ دلار آن را به کامپیوتر یاد شده بیافزایند، ۳D Capture Stage نام دارد هرچند که بدون آن نیز عملیات اسکن کامل به شکل سه بعدی امکان پذیر است. صرفا چند بار باید شخصا اجسام را در زوایای مختلف جا به جا کنید تا عملیات اسکن انجام گیرد.

قیمت کامپیوتر Sprout برابر با ۱۸۹۹.۹۹ دلار بوده و مشکل ۳D Capture Stage نیز این است که با قیمت ۲۹۹ دلاری اش، صرفا با کامپیوتر گران قیمت یادشده همخوانی داشته و قابل استفاده است. می توانید به جای محصولات اچ پی، صرفا یک اسکنر سه بعدی اشیا را تهیه کنید که با همه ی کامپیوترها نیز همخوانی داشته باشد.

از طرف دیگر به نظر می رسد Sprout صرفا برای افرادی مناسب باشد که به شکل مبتدی به کار مدل برداری سه بعدی مشغول هستند؛ اچ پی هم از ارائه آمار فروش کامپیوتر Sprout برای مدتی که در بازار موجود بوده، سر باز زده است.

Sprout_3D_Capture_Stage_with_sea_shell__right_.0-w600 Sprout_by_HP.0-w600 Sprout_3D_Capture_Stage__art_.0-w600 Sprout_3D_Capture_Stage__right_.0-w600

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل