به دنبال هک شدن سرویس LastPass، همه کاربران آن موظف به تغییر پسورد شدند

کارشناسان سرویس LastPass مدعی شده اند که روز جمعه گذشته برخی فعالیت های مشکوک صورت گرفته روی شبکه خود را شناسایی و مسدود سازی کرده اند.

البته این تیم هیچگونه شواهدی دال بر اینکه داده های رمزگذاری شده کاربرانش به سرقت رفته اند یا اینکه برخی، به حساب های کاربری آن دسترسی پیدا کرده اند، در اختیار ندارد، با این همه، بررسی های نشان داده است که آدرس های ایمیل مربوط به اکانت ها، ریماندرهای گذرواژه ها و مواردی از این دست تضعیف شده است.

به همین خاطر شرکت مورد بحث تصمیم گرفته تا برای اطمینان از ایمنی داده های کاربرانش تدابیر امنیتی اضافه ای را در نظر بگیرد که در ادامه جزئیات بیشتری را در رابطه با آن با شما در میان خواهیم گذاشت. با دیجیاتو همراه باشید.

به این ترتیب همه کاربرانی که با یک دستگاه یا آدرس IP جدید به اکانت خود لاگین می کنند موظف هستند از طریق ایمیلی که دریافت خواند کرد اکانت خود را تایید نمایند.

همه کاربران این سرویس به خصوص آنهایی که گذرواژه ضعیفی را انتخاب کرده اند یا از آن روی دیگر وبسایت ها نیز استفاده می کنند همچنین باید پسورد اصلی خود را در کوتاه ترین زمان ممکن عوض کنند.

اما در صورتی که پسورد اصلی خود را به روز رسانی کردید و همچنان در مورد امنیت اطلاعات تان نگران بودید می توانید برای حفاظت بیشتر، از سیستم احراز هویت چند عاملی استفاده نمایید.

شاید ذخیره کردن لیست بلند بالای گذرواژه های مورد استفاده شما در یک سرویس چندان هم عقلانی و ایمن به نظر نیاید اما برخی بر این باورند که راحتی پس از این کار، ارزش ریسک کردن را دارد. آیا شما هم از وبسایت های مدیریت کننده پسورد استفاده می کنید؟ استدلال تان برای استفاده کردن یا نکردن از این سرویس ها چیست؟

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟