نسل جدید نکسوس ۵ و اندروید M به صورت همزمان عرضه خواهند شد [شایعه]

همانطوری که به احتمال زیاد آگاه هستید گوگل آخرین تبلت و تلفن هوشمند تحت برند خودش را سال گذشته رونمایی کرده است. مسئولیت تولید نکسوس ۶ به موتورولا واگذار شده بود و HTC نیز وظیفه ی تولید نکسوس ۹ را بر عهده داشت.

نکته در اینجا بود که بسیاری از کاربران نمی توانستند با سایز نمایشگر ۶ اینچی موبایل نکسوسی جدید کنار بیایند و برای همین ترجیح میدادند به سراغ نکسوس پنجی که توسط ال جی و در سال ۲۰۱۳ تولید شده بود بروند.

شایعات تا به امروز حکایت از این داشته اند که گوگل متوجه مسئله ی ذکر شده در بالا گشته و حالا سعی دارد ضمن همکاری با دو کمپانی هوآوی و ال جی به صورت همزمان، هر دو قشر علاقه مندان، یعنی هم هواداران فبلت ها و هم کسانی که موبایل هایی کوچک تر می خواهند را راضی نگه دارد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

کمپانی ساکن مانتین ویو اندکی قبل و در جریان کنفرانس I/O امسال خود نسخه ی جدیدی از پلتفرم موبایلی اش را معرفی کرد که فعلا با عنوان اندروید M خطاب می گردد و انتظار می رود در سه ماهه سوم سال جاری در اختیار عموم قرار گیرد.

اما چرا به مرور این تاریخچه ی کوتاه در رابطه با ابزارهای نکسوس و اندروید M پرداختیم؟ علت مرتبط می شود به شایعه جدیدی که اخیراً در برخی محافل رسانه ای نقل شده. بر اساس این شایعه گوگل می خواهد عرضه نکسوس ۵ (۲۰۱۵) و عرضه نسخه نهایی اندروید M به صورت همزمان اتفاق بیافتند.

حال شاید این پرسش مطرح باشد که آیا تولید نکسوس ۵ جدید یا نسخه ی ۲۰۱۵ به هوآوی واگذار شده یا خیر؟ بر اساس شایعه کنونی و همچنین شایعات قبلی باید بگوییم خیر. گفته می شود هوآوی مشغول آماده سازی موبایلی با برند نکسوس و نمایشگر ۵.۷ اینچی است و نمونه ی دارای نمایشگر کوچک تر را مجدداً ال جی خواهد ساخت و پروژه ی آن نیز LG Bullhead نامگذاری شده.

در مورد مشخصه های فنی اسمارت فون مذکور هنوز اطلاعات خاصی در دست نیست و گمان می رود حداقل به نمایشگری با رزولوشن تمام HD به همراه ۳ یا ۴ گیگابایت حافظه ی رم مجهز باشد و با قیمتی بسیار معقول تر و مناسب تر از نکسوس ۶ به دست کاربران رسد.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟