شرکت Jaunt از دوربین مخصوص خود برای فیلمبرداری به صورت واقعیت مجازی رونمایی کرد

شرکت Jaunt از دوربین مخصوص خود برای فیلمبرداری به صورت واقعیت مجازی رونمایی کرد

مدتی می شود که شرکت Jaunt فعالیت خود را به صورت حرفه ای آغاز کرده و امروز فرصت شده تا از دوربین واقعیت مجازی NEO رونمایی شود، دوربینی که توانایی فیلم برداری ۳۶۰ درجه را داراست و البته بسیار هم زیبا به نظر می رسد.

این دوربین می تواند تصاویر ۳۶۰ درجه به صورت HDR ثبت کند و تایم لپس نیز از دیگر ویژگی های آن محسوب می شود. عکسبرداری با فریم بالا نیز سبب می شود تا صحنه های بزرگ و گسترده را بتوانیم در حالت آهسته ببینیم.

کوجی گاردینر، مدیر بخش سخت افزار این کمپانی تاکید بسیاری دارد که تمام تکنولوژی به کار رفته در NEO به این منظور طراحی شده تا فیلمبرداری در حالت واقعیت مجازی به صورت سینمایی ممکن باشد. NEO نسل پنجم دوربین های واقعیت مجازی شرکت Jaunt است و علاوه بر کوچک و استاندارد بودن، ضد آب نیز هست.

دوربین ها در جهات مختلف درون قاب پلاستیکی-فلزی دستگاه قرار گرفته اند و در همه جهات تصاویر را ضبط کرده و به هم متصل می کنند. Jaunt برای نمایش کیفیت دوربین تصاویری را به رایگان منتشر کرده تا از طریق آکیلس ریفت و گوگل کاردبورد آن ها را مشاهده کنید.

در نهایت، محتواهای تولید شده را می توانید از طریق برنامه هایی همچون Avid، فاینال کات پرو اکس، مایا، تری دی مکس وافکتر افکتس ویرایش کنید. متاسفانه خرید دوربین برای عموم مردم فعلا ممکن نیست و شرکت های همکار می توانند تا ماه آگوست این دوربین را تهیه کنند. تا انتهای سال ۲۰۱۵، دوربین واقعیت مجازی NEO در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato