نسل بعدی آیفون از تکنولوژی LTE Advnaced پشتیبانی خواهد کرد [شایعه]

کاربران نسل بعدی آیفون احتمال دارد بتوانند استفاده از فناوری LTE را با سرعتی بسیار بیشتر از گذشته تجربه کنند. در همین رابطه وب سایت ۹to5mac گزارش نموده که کمپانی اپل قصد دارد در تلفن های هوشمند آتی خود مودم LTE جدیدی از کوالکام را به کار بندد که می تواند سرعت دریافت داده از شبکه را دو برابر کرده و آن را از ۱۵۰ به ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه ارتقا بخشد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

ناگفته نماند در حالیکه مودم مورد بحث قادر است به صورت تئوری چنین سرعت فوق العاده ای را فراهم آورد ولی اپراتورهای مخابراتی نیز در محقق شدن این موضوع نقشی جدی دارند و می بایست از تکنولوژی LTE Advnaced در خدماتی که ارائه می نمایند پشتیبانی کنند و ذکر این نکته ضروریست که در حال حاضر تنها چند اپراتور در سراسر جهان شبکه هایشان دارای ویژگی یاد شده است.

LTE Advanced هم اکنون در برخی مناطق و کشورهای خاص از جمله کره جنوبی در دسترس کاربران قرار دارد. کمپانی AT&T نیز ارائه ی آن را در تعدادی از شهرهای بزرگ ایالات متحده آمریکا آغاز نموده ولی مشخص نیست که تکنولوژی مذکور به چقدر زمان دیگر نیاز دارد تا بدل به امری فراگیر شود.

اعداد و ارقام مرتبط به سرعت فناوری مورد اشاره به صورت تئوری امکان پذیر هستند، ولی در عمل به یقین بازهم شما می توانید سرعتی به مراتب بیشتر از حد معمول تجربه کنید و نباید از خاطر برد که اپل با ارائه ی این نسل از تکنولوژی LTE‌ در موبایل هایش می خواهد پیش از همه محصولات خود را برای راهکارهای ارتباطی آینده آماده سازد.

البته پیش از ساکنین کوپرتینو برخی از شرکت های دیگر نیز به سراغ چیپ های جدید کوالکام رفته اند. برای مثال سامسونگ این چیپ ها را در برخی از موبایل های گلکسی اش که همین الان در بازار موجود هستند تعبیه کرده است.

۹to5mac یادآور می شود تمایل اپل در استفاده از مودمهای جدید LTE احتمال دارد که دلایل دیگری نیز داشته باشد؛ برای مثال مودمهای مذکور در مصرف انرژی بسیار بهینه عمل می نمایند و قادرند عمر باتری آیفون را بهبود بخشند. ضمناً شاید از این طریق غول تکنولوژی ساکن کوپرتینو بتواند مادربرد اسمارت فون هایش را کوچک تر کرده و سپس باتری هایی بزرگتر و بهتر را در آنها جای دهد.

البته وب سایت فوق الذکر روز گذشته در مقاله ی دیگری اشاره کرده بود که ظاهر و اجزای درونی آیفون بعدی دستخوش تغییر طراحی بزرگی نشده اند و ممکن است از همین رو مودم های LTE تازه هم تحول چندان خاصی را پدید نیاورند و تنها بتوانند کارایی های مرتبط به مصرف بهینه انرژی در iOS 9 را تکمیل کنند. باید منتظر ماند و دید با گذشت زمان کدامیک از این شایعات به واقعیت می پیوندند.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟