نسل دوم گوگل گلس با نام GG1 در دست توسعه است

نسل دوم گوگل گلس با نام GG1 در دست توسعه است

در ابتدای سال جاری، پروژه گوگل گلس به دست تونی فادل (پدر آیپاد) سپرده شد تا آن را در کنار بخش Nest، به پیش براند. همین موضوع سبب شد تا سوالاتی مطرح گردد که این گجت پوشیدنی، چه زمانی بازطراحی گشته و به عنوان یک محصول کامل به دست کاربر نهایی می رسد.

از آن زمان به بعد بود که برخی مدیران ارشد گوگل در مصاحبه های خود اذعان داشته اند که کار عینک گوگل به هیچ عنوان تمام شده نیست و نسخه جدید، با «افکار جدید» همراه بوده و به زودی نیز اخبار تازه ای از آن به دست علاقه مندان می رسد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اکنون بر اساس اسناد منتشر شده از کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا، مشخص گشته که گوگل به شکل فعال در حال انجام آزمایش هایی در خصوص نسخه دوم گوگل گلس است. به طور کلی، در اسناد یاد شده مشخص گردیده که نسخه جدید محصول مورد بحث از جدیدترین تکنولوژی های مروبط به Wi-Fi و بلوتوث بهره می گیرد.

در میان این اسناد، از نسخه جدید با نام GG1 یاد شده و جزییات زیادی نیز در خصوص ظاهر گوگل گلس در آن عنوان نگشته. از سوی دیگر می توان گفت که بیشتر اطلاعات مربوط به بخش نرم افزاری محصول هستند. هرچند صرفا عنوان گردیده که گلس، بر روی یک عینک مستطیل شکل قرار خواهد گرفت و از طریق یک بخش کناری نیز می توان به منوهای آن دسترسی پیدا کرد. این بخش کناری احتمالا همانند تاچ پد نسل قبل خواهد بود که در کنار عینک قرار داشت؛ چراکه در اسناد FCC نیز گفته شده که کاربر می تواند از طریق آن به چپ و یا راست اسکرول کند.

معمولا چنین اسنادی زمانی فاش می گرندند که به زمان عرضه یک محصول به بازار، نزدیک شده باشیم. حال همین امر گمانه زنی هایی را به وجود آورده که بر اساس آنها گفته می شود گوگل، GG1 را تا انتهای سال ۲۰۱۵ به بازار عرضه می کند.

کمپانی یاد شده یک بار دیگر می خواهد یک کامپیوتر را بر صورت کاربر جای دهد و باید دید تلاش دومش در این زمینه تا چه حد موفق خواهد بود.

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato