گزارش مالی HTC برای سه ماهه دوم ۲۰۱۵ حکایت از زیان خالص ۲۵۹ میلیون دلاری دارد

گزارش مالی HTC برای سه ماهه دوم ۲۰۱۵ حکایت از زیان خالص ۲۵۹ میلیون دلاری دارد

روزی بود که اچ تی سی، یکی از بزرگترین شرکت های سازنده موبایل در جهان به شمار می رفت اما همین شرکت صاحب نام، اکنون مدتیست که با مشکلات مالی فراوانی دست به گریبان شده. 

شرکت مورد بحث برای سودآوری چندین سال است که با مشکل مواجه بوده و سال گذشته در اقدامی، بسیاری از هزینه های خود را کاهش داد تا بلکه بتواند قطار سودآوری را سرعت بخشد. 

اچ تی سی در سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۵ باز هم قادر شد مقدار اندکی سودآوری داشته و از زیان دادن جلوگیری به عمل آورد اما در سه ماهه دوم، اوضاع به شکل دیگری برای تایوانی ها رقم خورده است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم به آمار مالی رسمی ارائه شده از سوی HTC برای سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ میلادی. 

 HTC موفق شده تا در سه ماهه دوم سال جاری، به درآمد ۳۳.۰۱ میلیارد دلار تایوانی دست پیدا کند که برابر با ۱.۰۷۶ میلیارد دلار ایالات متحده است. این شرکت پیشتر خبر داده بود که به احتمال زیاد با زیان مواجه می گردد و اکنون توانسته به بخش پایین تر برآوردهای از پیش تعیین شده خود دست پیدا کند.

با چنین شرایطی، کمپانی تایوانی مشخصا نتوانسته به سودآوری دست یابد و با زیان خالص ۸.۰۳ میلیارد دلار تایوانی (برابر با ۲۵۹ دلار آمریکا)، پس از کسر مالیات ها رو به رو گشته است. حال صرفا توجه داشته باشید که اچ تی سی توانسته بود در سه ماهه اول سال ۲۰۱۵ به سود خالص ۱۱.۶ میلیون دلاری دست پیدا کند. در همین راستا، ارزش سهام این شرکت باز هم با کاهش رو به رو شده اند.

کمپانی یاد شده در ابتدای ماه مارس سال جاری از پرچمدار جدید خود با نام One M9 پرده برداشت اما پس از مدت کوتاهی، دست به معرفی نمونه های جدیدی از تلفن های هوشمند زد که از پرچمدار اصلی شرکت یاد شده قوی تر بودند و همین نکته در کنار ظاهر تکراری One M9 باعث شد تا این شرکت نتواند به فروش مطلوبی دست یافته و حال هم که شاهد ارائه آمار مربوط به زیان خالص ۲۵۹ میلیون دلاری اش هستیم.

شایعات جدیدی اما در خصوص تلفن هوشمند دیگری از اچ تی سی به گوش می رسد که Areo نام داشته و گفته می شود دارای یک دوربین بی نظیر خواهد بود. شاید درست باشد اگر فکر کنیم که هنوز هم شرکت تایوانی همه شانس های خود را از دست نداده و باز هم قادر است به زمین بازی بازگردد که البته این مهم، نیازمند یک تغییر رویکرد بسیار بزرگ است.

ویجیاتو

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato