خیاط در کوزه افتاد؛ گروه Hacking Team هک شد

خیاط در کوزه افتاد؛ گروه Hacking Team هک شد

خیاط در کوزه افتاد؛ گروه Hacking Team هک شد

Hacking Team یک شرکت ایتالیایی است که به پلیس کشورهای مختلف کمک می کند به اکانت های شهروندان نفوذ کنند و حالا در خبری تازه مشخص شده که این شرکت، خود هدف یک حمله هکی قرار گرفته.

اخیرا تعدادی توئیت از طریق اکانت توئیتر این شرکت منتشر گردید که حاوی ایمیل های داخلی و یک فایل تورنت با حجم ۴۰۰ گیگابایت متشکل از فایل های داخلی، کدهای منبع و ارتباطات داخلی صورت گرفته توسط کارکنان این شرکت بود.

یکی از این توئیت ها ظاهرا در برگیرنده ایمیلی از سوی David Vincenzetti مدیر عامل این شرکت است که در آن رقیب خود را به خاطر «هک شدن» مورد تمسخر قرار داده و جالب است بدانید که هیچیک از گروه های هکری نیز با در نظر داشتن این مساله مسئولیت انجام این کار را بر عهده نگرفته اند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

شرکت مورد بحث ۴۰ کارمند دارد و در زمینه فروش نرم افزارهای تجاری هک به نهادهای مجری قانون در چندین کشور دنیا از جمله مراکش، اتیوپی و امارات متحده عربی فعالیت می کند.

گزارشی که اخیرا از سوی سایتی به نام Motherboard منتشر گردیده نشان می دهد که شرکت مذکور ابزارهای جاسوسی خود را در اختیار پلیس مواد مخدر نیز قرار داده و به آن کمک کرده تا نرم افزار جاسوسی اش را در موبایل یک فرد مظنون کار بگذارد و از این طریق پیام های متنی، ایمیل ها، پسوردها و مکالمات وی را تحت نظر بگیرد.

Hacking Team همچنین به خاطر ارسال بدافزار به سرویس های لایو یوتوب و مایکروسافت چندان هم در حوزه های امنیتی خوشنام نیست. این شرکت توسط دو برنامه نویس ایتالیایی راه اندازی شد که در ابتدا برنامه Ettercap را نوشتند و طولی نکشید که این ابزار به سلاح منتخب هکرها برای جاسوسی از مردم بدل شد.

موفقیت این برنامه دست آخر به نفع شرکت توسعه دهنده اش تمام شد و آن را به کانون توجه رقبایش بدل کرد؛ رقبایی که در حمله هکی اخیر خود نام این شرکت را به Hacked Team یا تیم هک شده تغییر دادند.

نظرات ۱۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل