شیائومی چندین پتنت مرتبط با صنعت خودروسازی را به ثبت رساند

شیائومی چندین پتنت مرتبط با صنعت خودروسازی را به ثبت رساند

اگرچه نام شیائومی با موبایل های هوشمند و ارزان قیمت گره خورده و پنجمین تولید کننده برتر موبایل در دنیاست اما در واقع این کمپانی، محصولات فراوانی را به فروش می رساند. تقریبا دو ماه پیش، شایعه ای مطرح شد مبنی بر اینکه شرکت مورد بحث، قصد ساختن یک خودرور الکتریکی را دارد.

اکنون اما کاشف به عمل آمده که شرکت مذکور، به تازگی اقدام به ثبت برخی پتنت های مرتبط به صنعت خودروسازی در کشور چین نموده است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

بر اساس این گزارش، عنوان گشته که شیائومی بیش از ۱۰ پتنت مختلف و مرتبط با صنعت خودروسازی را به ثبت رسانده که یکی از آنها را می توانید در زیر مشاهده کنید.

Xiaomi-smart-car-patent_2-w600

همه ی این حدس و گمان ها به این سوال ختم می شوند که آیا واقعا شیائومی قصد توسعه یک خودروی هوشمند را دارد یا خیر؛ احتمالی که چندان دور از ذهن نیز نیست. شرکتی که در موردش مطالعه می کنید در یک مقطع کمتر از ۵ ساله موفق گشت تا خود را به رتبه اولین فروشنده تلفن همراه در کشور چین برساند.

باور می رود که چنین اسنادی، دلیلی واضح هستند مبنی بر اینکه شیائومی قطعا در آینده یک خودروی هوشمند را معرفی خواهد کرد. شرکت یاد شده به شکل مداوم در حال رشد بوده و اکنون به نظر می رسد که قصد دارد خود را به حوزه های دیگری به جز گجت های هوشمند نیز برساند.

موبایل های شیائومی در آینده ای نزدیک در کشور برزیل نیز عرضه خواهند شد و این شرکت به شکل رسمی به مرزهای خارج از آسیا وارد می گردد. محصولات این شرکت با کیفیت بوده و از قیمتی مناسب نیز برخوردارند؛ با چنین سیاستی، مدیران این کمپانی قادر گشته اند تا نام خود را در تمام جهان بر سر زبان ها اندازند.

جالب است که حتی شایعاتی که در خصوص شرکت مورد بحث رواج پیدا می کند نیز به شایعات گفته شده در مورد اپل شباهت بسیاری دارند؛ در ماه ژانویه نیز وال استریت ژورنال گزارش داد که اپل در حال توسعه یک خودروی هوشمند و الکتریکی بوده و قصد رقابت با تسلا را دارد، اما حال تصور کنید که شیائومی یک خودروی هوشمند ارزان قیمت و با کیفیت مناسب توسعه داده و آن را در کشورهای مختلف به فروش برساند؛ در این صورت چه اتفاقی روی خواهد داد؟

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato