مایکروسافت نام Groove را جایگزین Xbox Music کرد

مایکروسافت که پیشتر نام Xbox را از اپلیکیشن های پخش موسیقی و ویدیوی ویندوز ۱۰ حذف کرده بود، اکنون این نام را با Groove جایگزین کرده است که به معنی حس دریافتی از ریتم موسیقی است. کمپانی ساکن ردموند در یک پست وبلاگی دلیل انتخاب این نام را اینگونه اعلام کرده که Groove حس و حال و رابطه بین افراد و موسیقی را توصیف می کند. این نرم افزار تازه در حال حاضر عمدتا همان Xbox Music است، اما مایکروسافت بنا دارد آن را پس انتشار همراه با ویندوز ۱۰، بطور مداوم بروزرسانی کند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

سرور ابری

مایکروسافت سال گذشته خدمات استریم رایگان موسیقی خود را متوقف کرد و Groove هم در ادامه همین روند چنین قابلیتی را ارائه نمی کند و هرچند از امکان آپلود موسیقی بطور رایگان روی حافظه ابری OneDrive و دسترسی به آن از پلتفرم های مختلف بهره می برد، اما تمرکز اصلی آن بر روی مدیریت مجموعه های بزرگ از فایل های MP3 در نظر گرفته شده است. امکان استریم و دانلود موسیقی از فروشگاه نرم افزاری ویندوز نیز با هزینه ۹.۹۹ دلار برای یکماه یا ۹۹ دلار برای یک سال وجود دارد.

در کنار Groove، نام نرم افزار پخش ویدیو نیز به Movies & TV تغییر کرده است و از طریق آن می توان فیلم ها و سریال ها را دانلود و یا از مجموعه شخصی داخل نرم افزار بارگذاری کرد. به فایل های خریداری و دانلود شده همچنین می توان از طریق تمام دستگاه های مجهز به ویندوز ۱۰ و کنسول های Xbox نیز دسترسی داشت، اما مشاهده آنها از طریق ابزار های مبتنی بر اندروید و iOS امکان پذیر نخواهد بود.

مایکروسافت همچنین اعلام کرده است کاربران عضو برنامه Windows Insiders در بیلد بعدی ویندوز این تغییرات را مشاهده خواهند کرد، که این موضوع نشان می دهد پیش از انتشار رسمی ویندوز ۱۰ در تاریخ ۷ مرداد، حداقل شاهد انتشار یک نسخه پیش نمایش دیگر از این سیستم عامل خواهیم بود.

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟