شرکت BMW و Terberg برای ساخت کامیون های الکتریکی همکاری می کنند

گروه BMW در همکاری جدید خود با گروه SCHERM، در تلاش اند تا کامیون های تمام الکتریکی خود را وارد خیابان های شهر مونیخ آلمان کنند. BMW اولین اتوموبیل ساز اروپایی است که برای حمل و نقل وسایل و تجهیزات مورد نیاز خود از کامیون های الکتریکی ۴۰ تنی استفاده می کند. جالب اینکه BMW قرار نیست سازنده خودروها باشد و شرکت هلندی Terberg آن ها را تولید می کند.

BMW قرار است برای اولین بار، کامیون های الکتریکی را برای مصارف صنعتی به کار بگیرد. گروه خودروسازی آلمانی می گوید این ماشین ها تست اولیه خود را پشت سر گذاشته اند و سرویس رسانی شان از ۷ جولای آغاز گشته. این کامیون ها در طول روز ۸ بار فاصله میان کارخانه های SCHERM و BMW را می پیمایند.

کامیون ها برای انتقال قطعات مورد نیاز BMW در این مسیرها رفت و آمد می کنند. باتری کامیون ها از طریق منابع انرژی تجدیدپذیر شارژ می شود. نکته جالب اینجاست که خودروهای مذکور، سالانه ۱۱.۸ میلیون CO2 کمتری وارد هوای مونیخ می کنند.

باتری های موجود در کامیون ها سه ساعت نیاز به شارژ شدن دارد و زمانی که کاملا شارژ شود، تا سری بعد می تواند ۱۰۰ کیلومتر حرکت کند. در واقع هر خودرو روزانه باید یک بار شارژ شود.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟