سامسونگ و اپل در پی حذف سیم کارت ها هستند

سامسونگ و اپل در پی حذف سیم کارت ها هستند

سامسونگ و اپل در پی حذف سیم کارت ها هستند

شاید در آینده ای نزدیک، سیم کارت ها به صورتی که ما الان از آن ها استفاده می کنیم نباشند، یعنی حتی ممکن است اصلا حضور فیزیکی نداشته باشند و تبدیل به یک چیپ واحد درون تلفن همراه شوند.

براساس گزارش Financial Times، اپل و سامسونگ در حال مذاکره با اپراتورهای مطرح هستند تا استاندارد جدیدی در زمینه سیم کارت ها به وجود آورند. این مسئله سبب می شود که جا به جایی میان اپراتورهای مختلف برای کاربران ساده تر شود.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در این گزارش، گفته شده که e-SIM ها (نسل جدید سیم کارت ها) به نوعی غیر قابل جدا شدن از تلفن همراه هستند و مشتریان می توانند در زمان نیاز، میان اپراتورهای مختلف جا به جا شوند، بدون اینکه لازم باشد سیم کارت جدیدی دریافت کنند و سیم کارت قدیمی را دور بیندازند. تنها لازم است از طریق یک اپلیکیشن نسبت به تغییر اپراتور خود اقدام کنید.

انتظار می رود که استاندارد جدید، در زمان نامعلومی از سال ۲۰۱۶ آماده شود اما اپل زودتر از بقیه نسبت به پیشبرد این تکنولوژی اقدام کرده است. سال پیش، آیپدهای LTE معرفی شدند و به جای استفاده از سیم کارت های معمولی از Apple SIM بهره می بردند. کاربران از این طریق می توانستند به اپراتورهای مختلف دسترسی داشته باشند و در موقع لزوم، هر کدام را که مایل بودند انتخاب کنند.

خلاص شدن از شر جایگاه سیم کارت به اپل و دیگر تولیدکنندگان تلفن های همراه اجازه ساخت دستگاه های باریک تر را می دهد؛ اگرچه شاید این تفاوت در حد چند دهم میلی متر باشد.

Financial Times می گوید هنوز زمان آن فرا نرسیده که Apple SIM جای خود را به e-SIM بدهد و احتمالا نسل بعدی آیفون ها مجهز به سیم کارت های مخصوص اپل خواهد بود.

گفته شده که اکثریت اپراتورها در حال همکاری با شرکت های تولیدکننده تلفن هوشمند هستند تا هر چه سریع تر به سوی e-SIM مهاجرت کنند. AT&T، دویچه تلکوم (شرکت مالک T-Mobile)، وودافون، تلفونیکا، Orange و بسیاری دیگر از شرکت ها در حال پایه ریزی تکنولوژی سیم کارت الکترونیکی هستند.

این اتفاق شاید چندان به سود شرکت های بزرگ نباشد اما اپراتورهای کوچک تر مثل تی-موبایل و اسپرینت به راحتی می توانند نام خود را در کنار شرکت های بزرگ قرار دهند و مشتریان شان را در عرض چند ثانیه به سوی خود بکشند.

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل