آیا اپل تولید آیفون ۱۶ گیگابایتی را متوقف خواهد کرد؟

آیا اپل تولید آیفون ۱۶ گیگابایتی را متوقف خواهد کرد؟

آیا اپل تولید آیفون ۱۶ گیگابایتی را متوقف خواهد کرد؟

بهترین شایعه ای که امروز در فضای مجازی منشتر گشته، این است که اپل در نسل بعدی آیفون های خود ملقب به ۶S و S6 Plus، تصمیم دارد از چیپ های حافظه ۱۶ گیگابایتی استفاده ننموده و مدل پایه را با استفاده از چیپ حافظه ۳۲ گیگابایت در اختیار کاربران قرار دهد.

بر اساس گزارش منابع داخلی فاکسکان (شرکت تایوانی اسمبل کننده آیفون ها که در چین مستقر است) عنوان شده که در پکیج بسته بندی آیفون های جدید، از عبارت ۱۶ گیگابایتی استفاده نشده اما نمونه های ۳۲، ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایتی موجود هستند.

شایعه حذف نسخه های ۱۶ گیگابایتی، مدت هاست که حول محور آیفون های اپل رواج دارد و سال گذشته این شرکت در آیفون ۶ و ۶ پلاس، در واقع به جای حذف نمونه ۱۶گیگابایتی، نمونه های ۶۴ گیگابایتی را با قیمت ۳۲ گیگابایت ارائه کرد و به طور کلی آیفون ها را با استفاده از چیپ حافظه ۳۲ گیگابایتی در اختیار کاربران نگذاشت. اکنون اما به نظر می رسد استفاده کنندگان از آیفون بالاخره می توانند به خواسته خود رسیده و با صرف کمترین هزینه برای این تلفن هوشمند محبوب، ۳۲ گیگابایت فضای داخلی را در دسترس خود داشته باشند.

در این میان نقش سامسونگ و گلکسی های جدیدش را نیز نباید نادیده گرفت؛ این شرکت امسال در پرچمدار خود درگاه کارت حافظه را حذف کرد و از طرف دیگر نیز نمونه های ۱۶ گیگاباتی را نیز در اختیار کاربران قرار نداد. ارزان ترین مدل از گلکسی اس ۶ و یا اس ۶ اج اکنون با فضای داخلی ۳۲ گیگابایت فروخته می شوند و همین موضوع می تواند بالاخره منجر شده باشد تا پس از مدت ها، اپل نیز برای پرچمدار سال جاری، استفاده از چیپ های مموری حافظه ۱۶ گیگابایتی را کنار بگذارد.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل