حداقل امکانات لازم برای دستگاه های مبتنی بر ویندوز 10 موبایل، اعلام گردید

حداقل امکانات لازم برای دستگاه های مبتنی بر ویندوز 10 موبایل، اعلام گردید

حداقل امکانات لازم برای دستگاه های مبتنی بر ویندوز 10 موبایل، اعلام گردید

مایکروسافت حداقل شرایط و امکانات لازم برای دستگاه هایی که قرار است از ویندوز ۱۰ موبایل بهره ببرند را در قالب لیستی منتشر کرده و از این طریق امکانی را برای کاربران خود فراهم نموده تا نگاهی مختصر و اجمالی به طرح ها و برنامه هایش برای دستگاه های آتی مبتنی بر این پلتفرم بیاندازند.

حداقل شرایط لازم در اصل، ابتدائی ترین قطعات و امکاناتی هستند که می توان از آنها برای ساخت یک موبایل ویندوزی بهره گرفت و متاسفانه باید به اطلاع تان برسانیم که در این لیست هیچ خصوصیتی که بتواند باعث شگفتی تان شود وجود ندارد.

شاید جالب ترین نکته در رابطه با لیست مذکور این باشد که شرایط و امکانات تعریف شده برای استفاده از ویندوز ۱۰ موبایل در سطح پایین تری نسبت به ویندوز ۸.۱ قرار دارند که این مساله نشان می دهد، مایکروسافت علیرغم علاقه اش به ارائه موبایل های پرچمدار، تمام تمرکز خود را روی بازار محصولات اقتصادی قرار داده و می خواهد در این بخش موفق ظاهر شود.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

براساس اطلاعات اعلام شده در این لیست، پایین رده ترین موبایل مبتنی بر ویندوز ۱۰ موبایل یک نمایشگر لمسی WVGA (با رزلوشن ۸۰۰ در ۴۸۰ پیکسل)، ۵۱۲ مگابایت رم، ۴ گیگابایت حافظه داخلی و یک دوربین VGA (با رزلوشن ۶۴۰ و ۴۸۰ پسکل) خواهد داشت و به دوربین جلویی، شتاب سنج یا پشتیبانی از بلوتوث نیاز ندارد و چیپست آن نیز دست کم باید از نوع اسنپدراگون ۲۱۰ کوآلکام باشد.

این اطلاعات در حالی منتشر می شود که در میان پایین ترین امکانات و مشخصات مورد نیاز برای دستگاه های مبتنی بر ویندوز فون می توان مواردی نظیر دوربین ۲ مگاپیکسلی، بلوتوث و شتاب سنج را نیز مشاهده نمود. لذا با مقایسه ای ساده میان این موارد می توان اینگونه نتیجه گرفت که مایکروسافت با پایین آوردن سطح انتظارات خود برای دستگاه های مبتنی بر ویندوز ۱۰ موبایل قصد دارد تا به نوعی دستگاه های بیشتری را زیر چتر پلتفرم یاد شده قرار دهدو حوزه تحت پوشش خود را گسترش دهد.

روشن است که بسیاری از کاربران ترجیح می دهند دستگاه های موبایل مورد استفاده شان پیشرفته ترین امکانات را داشته باشد که قطعا این امکانات در پرچمداران آتی مایکروسافت گنجانده خواهند شد، با این همه، تا عرضه ویندوز ۱۰ موبایل دست کم دو ماه دیگر زمان مانده و تا آن زمان نمی توان در مورد پرچمدارن مبتنی بر این پلتفرم نظر داد.

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل