گزارش مالی مایکروسافت حکایت از زیان عظیم مالی برای این شرکت دارد

گزارش مالی مایکروسافت حکایت از زیان عظیم مالی برای این شرکت دارد

گزارش مالی مایکروسافت حکایت از زیان عظیم مالی برای این شرکت دارد

مایکروسافت امروز گزارشی از درآمدهای خود در سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۱۵ را منتشر کرد. در این گزارش ذکر شده که ارزش نوکیا در حدود ۷.۶ میلیارد دلار کاهش داشته و این در حالی است که اهالی ردموند سال گذشته ۷.۲ میلیارد دلار را برای خرید کسب و کار موبایل شرکت فنلاندی یاد شده پرداخت نمودند.

با انتشار این گزارش مجموع زیان مالی مایکروسافت برای بازه زمانی ذکر شده به رقم ۲.۱ میلیارد دلار رسید. اما بدون در نظر گرفتن این زیان و سایر هزینه های وابسته به آن، دیگر کسب و کارهای مایکروسافت سودی ۶.۴ میلیارد دلاری را از فروش ۲۲.۲ میلیارد دلاری این شرکت عاید آن کرده اند.

این کمپانی اظهار داشته که درآمد آن از شرکت های سازنده محصولات مبتنی بر ویندوز افتی ۲۲ درصدی را به خاطر حذف پشتیبانی اش از ویندوز XP داشته است اما فروش آن از محل تبلت های سری سرفس با افزایشی ۱۱۷ درصدی به رقم ۸۸۸ میلیون دلار رسیده که این موفقیت نیز مرهون فروش سرفس پرو ۳ و مدل جدیدتر سرفس ۳ است.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

کسب و کار مایکروسافت در حوزه تلفن های هوشمند نیز رشدی ۱۰ درصدی را ظرف یک سال گذشته تجربه کرده و به رقم ۸.۴ میلیون دستگاه رسیده است اما به خاطر پایین آمدن متوسط قیمت فروش این محصولات، فروش کلی مایکروسافت از این بخش کاهشی ۶۸ درصدی داشته است.

واحد اکس باکس نیز با افزایش فروش ۳۰ درصدی اش توانست ۱.۴ میلیون دلار را در سه ماهه آخر سال مالی ۲۰۱۵ عاید این شرکت آمریکایی کند.

در خبرهای خوشحال کننده دیگر، درآمد مایکروسافت از کاربران اشتراکی آفیس ۳۶۵ به رقم ۱۵ میلیون دلار رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳ میلیون دلار افزایش یافته.

حاشیه سود این شرکت نیز نسبت به سال قبل افزایش قابل توجهی داشته و از ۱۷ درصد در بازه زمانی مشابه سال قبل به ۲۶ درصد در سال جاری رسید.

Untitled

حالا همه چشم ها به ویندوز ۱۰ و آینده آن دوخته شده که به صورت رسمی از هفته آینده عرضه می گردد. در طول یک سال گذشته، مایکروسافت صرفا در حال طی کردن دوران گذار بوده است و ساتیا نادلا مدیرعامل این شرکت نیز تمام وقت خود را صرف اعمال تغییرات بزرگ در ساختار این شرکت و ماموریت کلی آن نموده است و حالا وقت آن رسیده که حاصل تلاش هایش را برداشت کند.

تری مایرسون مدیر واحد ویندوز، اخیرا سمت ریاست کسب و کار مایکروسافت در تمامی دستگاه های تولیدی اش را بر عهده گرفت تا خلا ایجاد شده به واسطه ترک استفان الوپ و جو هارلو را به نحوی پر کند.

امروز نیز گزارشی از ZDNet منتشر گردید که نشان می دهد پانوس پانای رئیس واحد سرفس مسئولیت مهندسی واحد Premium Devices را تحت سرپرستی مایرسون برعهده گرفته که در واقع امور مربوط به دستگاه هایی از قبیل سرفیس، تلفن های هوشمند، اکس باکس، مچبند تناسب اندام Band و دستگاه واقعیت مجازی هولولنز را بر عهده دارد.

با در نظر گرفتن همه این تدابیر به نظر نمی رسد که رونمایی از ویندوز ۱۰ همچون ویندوز ۸ ناامید کننده باشد اما مایکروسافت باید برای به سود رساندن پلتفرم جدید خود عملکردی بدون نقص را در زمان رونمایی این محصول از خود به نمایش بگذارد.

از دیگر تغییرات ایجاد شده می توان به افت ارزش نوکیا اشاره نمود که با تعدیل گسترده نیروهای مایکروسافت در بخش تلفن های هوشمند همزمان شد و از همین رو نمی توان حدس زد که این واحد تا چه زمانی در پیکره مایکروسافت باقی خواهد ماند.

در حال حاضر این شرکت چشم امید خود را به تلفن های هوشمند مبتنی بر ویندوز ۱۰ دوخته که همزان با عرضه این پلتفرم روی دستگاه های موبایل رنگ واقعیت به خود می گیرند.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل