مایکروسافت: پشتیبانی از بازی های نسل قبل به فروش اکس باکس وان کمک می کند

مایکروسافت: پشتیبانی از بازی های نسل قبل به فروش اکس باکس وان کمک می کند

ژوئن ۲۰۱۵ اگرچه برای مایکروسافت ماه خوبی نبود اما بخش اکس باکس توانست با رشد ۵۱ درصدی نسبت به ژوئن ۲۰۱۴ و تصاحب ۷۹ درصدی از فروش کنسول در هفته E3، سربلند باشد. اما آیا افزایش فروش، ارتباطی با پشتیبانی اکس باکس وان از بازی های اکس باکس ۳۶۰ دارد؟

به نظر می رسد که اسپنسر چنین اعتقادی دارد و بر همین اساس در توییتر به یکی از طرفداران اینگونه پاسخ داد: «ژوئن ماه خوبی بود و من فکر می کنم پشتیبانی از بازی های نسل قبل اهمیت دارد. بسیاری از دارندگان اکس باکس ۳۶۰ تصمیم می گیرند که چه زمانی وارد نسل بعد شوند؛ [پشتیبانی از بازی های نسل قبل روی اکس باکس وان] توجه بسیاری می طلبد.

پیش از این نیز امی هود، مدیر جدید بخش مالی مایکروسافت این حرکت را در جهت پیشبرد برند اکس باکس ستود و آن را موثر خواند. این تنها مایکروسافت نیست که از چنین وضعیتی سود می برد. تمامی کمپانی های بازی سازی و خرده فروش ها نیز می توانند این اتفاق را به فال نیک گرفته و محصولات بیشتری را به فروش برسانند.

بسیاری از کاربران مایکروسافت و به طور کلی گیمرها، دلیلی برای آپگرید کنسول خود پیدا نمی کنند که یکی از دلایل آن ها، کمبود عناوین انحصاری است اما اگر کنسولی در اختیار داشته باشید که قرار است طی ماه های آتی عناوین انحصاری متعدد و متفاوتی برای آن عرضه شود و همچنین می تواند بازی های اکس باکس ۳۶۰ را هم اجرا کند، ارتقا به کنسول نسل هشتم منطقی تر خواهد بود.

نظرات ۱۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato