ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

ناسا می خواهد ربات های بادی برای کاوش در مشتری بسازد

با توجه به این مسئله که در منظومه شمسی ما، سیارات فرم و شکل خاصی دارند، رباتی نیست که بتواند در همه آن ها فعالیت یکسانی داشته باشد، بنابراین اگر فکر می کنید ناسا برای ...

با توجه به این مسئله که در منظومه شمسی ما، سیارات فرم و شکل خاصی دارند، رباتی نیست که بتواند در همه آن ها فعالیت یکسانی داشته باشد، بنابراین اگر فکر می کنید ناسا برای بازدید از سیاره ای چون مشتری می خواهد از کاوشگری مشابه کنجکاوی استفاده کند، سخت در اشتباه هستید.

سیاره ای که عمدتا توسط گازها ساخته شده احتمالا سطح قابل قبولی برای سکنی گزیدن ندارد و باید مرتبا در هوا شناور باشد، بنابراین چنین فضاپیمایی باید بتواند در میان ابرهای عظیم گازی، انرژی خود را به گونه ای تولید کند و در شرایط باقی بماند. چه چیزی بهتر از باد برای تولید انرژی؟

یکی از ایده هایی که ناسا برای رسیدن به مشتری در نظر دارد، ساخت رباتی است که انرژی اش را از طریق باد تامین می کند و نه سوخت غیر قابل دسترس دیگری. البته آنچه که امروز اعلام شده یک طرح بیشتر نیست و هنوز به مرحله مهندسی و تولید نرسیده است.

ناسا چند دهه پیش کاوشگر گالیله را به سوی زحل فرستاد و در نهایت 20 دسامبر سال 1995، این کاوشگر به بالای سیاره رسید. در آن زمان با استفاده از پاراشوت، کاوشگر به درون سیاره پرتاب شد و بیشتر از یک ساعت نتوانست دوام بیاورد. فشار و دما در مشتری شدیدا بالاست و هر کاوشگری نمی تواند در آن جان سالم به در برد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (5 مورد)
 • Farahani
  Farahani | ۳ دی ۱۳۹۴

  یعنی طبغ تحقیقات فضایی در مشتری هیچ جرم شناخته شده ای همانند فلزات یا سنگ ویا چیز دیگری جز گاز در مشتری نیست . با تشکر و سپاس ،(hadi)

 • Hoodi
  Hoodi | ۲ مرداد ۱۳۹۴

  این ربات بادی چطور فعالیت میکنه؟! تصورش سخته برام! اگر یک جا گیر کنه چیکار میکنه؟!

  • parsa p
   parsa p | ۲ مرداد ۱۳۹۴

   فکر نکنم مشتری جایی داشته باشه که این کاوشگر بهش گیر کنه
   همش گازه

 • moj
  moj | ۲ مرداد ۱۳۹۴

  سلام. بسیار جالب بود........

 • M.R.P
  M.R.P | ۲ مرداد ۱۳۹۴

  به جاهای حساس کاوش های فضایی داریم نزدیک میشیم! مشتری و قمر هاش گزینه بسیار خوبی هستن برای کاوش! چقد خوبه که توی این دوران زندگی میکنیم( خیلی جذابه) این کاوشگر هم خیلی نخوه کار کردنش جالبه با توجه به اینکه مشتری مقدار زیادیش گمان میره گاز باشه.
  (از همه چیز جالب تر اینه که وقت بسیار مرموزی رو برای این اخبار انتخاب کردید آقای وفانژاد ، ممنونم از این حس های مرموز ((لبخند)) )

مطالب پیشنهادی