ارزش اوبر با جذب سرمایه از مایکروسافت به 50 میلیارد دلار رسید

ارزش اوبر با جذب سرمایه از مایکروسافت به 50 میلیارد دلار رسید

اوبر اخیرا دور جدیدی از فعالیت های خود برای جذب سرمایه گذار را به اتمام رسانده و توانسته ارزش سهام خود را به حدود ۵۰ میلیارد دلار برساند. به گزارش وال استریت ژورنال این شرکت که در زمینه کرایه اتومبیل فعالیت دارد توانسته نزدیک به یک میلیارد دلار را در دور جدید فعالیت های خود برای جذب سرمایه، به دست آورد.

این نشریه گزارش داده که سرمایه گذاران این دوره عبارتند از مایکروسافت و یکی از زیرشاخه های سرمایه گذار شرکت هندی Bennett Coleman & Co که در حوزه رسانه فعالیت دارد.

همانطور که در گزارش وال استریت ژورنال آمده، ارزش گذاری ۵۰ میلیارد دلاری اوبر بدان معناست که دیگر فیسبوک عنوان تنها شرکت ۵۰ میلیارد دلاری دنیا پیش از عرضه سهامش به بازار بورس را در اختیار ندارد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اوبر با جذب این سرمایه خواهد توانست فعالیت هایش را به خارج از بازارهای ایالات متحده آمریکا گسترش دهد و در کشورهای دیگری از جمله هند نیز که حالا دومین بازار بزرگ آن محسوب می شود، حضور یابد.

روز پنجشنبه گذشته این کمپانی اعلام کرد که مبلغی بالغ بر یک میلیارد دلار را در بازار هند سرمایه گذاری می کند تا Ola را کنار بزند؛ رقیب هندی این شرکت که اکنون ارزشی در حدود دو میلیارد دلار دارد.

یکی از سخنگویان کمپانی مورد بحث اظهار داشته که «ما امور قانونی مربوط به این سرمایه گذاری را حدودا از دو ماه قبل آغاز کردیم و اسناد آن هم اکنون به صورت عمومی قابل دسترس هستند. وی در ادامه گفت که از هر گونه ارزیابی یا اظهار نظر بیشتر در رابطه با این موضوع خودداری خواهد کرد.»

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato