آیفون 6c در سه ماهه دوم سال آینده میلادی عرضه خواهد شد [شایعه]

آیفون 6c در سه ماهه دوم سال آینده میلادی عرضه خواهد شد [شایعه]

آیفون 6c در سه ماهه دوم سال آینده میلادی عرضه خواهد شد [شایعه]

براساس گزارشی جدید، ظاهرا اپل در نظر دارد مدل جایگزین برای آیفون ۵c را در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ میلادی وارد بازار نماید.

این گزارش که از سوی سایت تایوانی Digitimes ارائه گردیده به نقل از منابع مطلع در صنعت نیمه رسانا نشان می دهد که نسل جدید آیفون مقرون به صرفه در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ میلادی رونمایی خواهد شد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

البته قبل از آنکه جزئیات بیشتری را در این رابطه برایتان مطرح نماییم لازم است یادآور شویم که سایت مذکور در مورد اعلام خبر محصولات معرفی نشده، سابقه چندان خوبی ندارد و در نتیجه بهتر است که کمی با دیده تردید در مورد این اطلاعات نگریسته شود.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

شایعات اولیه نشان از آن داشت که اپل نمونه مقرون به صرفه ای از آیفون را همراه با مدل های ۶s و ۶s Plus معرفی خواهد کرد اما جدیدترین اخبار منتشر شده حکایت از آن دارند که عرضه آیفون مقرون به صرفه تا نیمه دوم سال آینده میلادی به تعویق خواهد افتاد.

گزارش منتشر شده جدید از Digitimes با اطلاعات و شایعات به دست آمده قبلی در مورد این تلفن هوشمند که انتظار می رود با نام آیفون ۶C ارائه گردد، کاملا همخوانی دارد.

گفته می شود که آیفون ۶C از چیپست های مبتنی بر معماری FinFET بهره می برد که مشترکا توسط سامسونگ (با استفاده از تکنولوژی ۱۴ نانومتری) و TSMC (با بهره گیری از تکنولوژی ۱۶ نانومتری) تولید می شوند.

این اطلاعات همخوانی بسیار خوبی هم با شایعات قبلی در مورد چیپست A9 اپل دارد که انتظار می رود به صورت مشترک توسط سامسونگ و TSMC و با استفاده از همان تکنولوژی های یاد شده تولید گردد.

براساس گزارش Digitimes، اپل در اصل تمایل داشت آیفون ۶c را به چیپی مجهز نماید که با استفاده از تکنولوژی ۲۰ نانومتری کمپانی TSMC ساخته می شود اما در نهایت تصمیم گرفت که به فناوری جدیدتر روی بیاورد تا از قدرت پردازشی بیشتر چیپست های جدید و مصرف برق پایین آنها در محصولات خود بهره بگیرد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل