پرینترهای جدید اپسون نیازی به تعویض کارتریج ندارند

پرینترهای جدید اپسون نیازی به تعویض کارتریج ندارند

پرینترهای جدید اپسون نیازی به تعویض کارتریج ندارند

این روزها شرکت ها تلاش دارند که هر چه بیشتر کاغذ را از فرایندهای سازمانی خود حذف نمایند؛ تکنولوژی و به طور مشخص نرم افزارهای تولید محتوی، سرویس های ایمیلی و اپلیکیشن های پیام رسان نیز همگی به ابزارهایی برای تسریع یافتن این روند بدل گردیده اند.

اما جدای از اثراتی که این مساله بر حفظ محیط زیست دارد، مشکلاتی که به خاطر نصب درایور پرینتر، جمع شدن کاغذ، تمام گشتن جوهر و مواردی از این دست رخ می دهند نیز به تدریج از شرکت ها و سازمان ها رخت بر می بندند.

اپسون هم که از نامداران تولید پرینترهای خانگی و اداری محسوب می شود، تصمیم گرفته تا سهم خود برای کم کردن مشکلات یاد شده را ادا نماید و در همین راستا نیز سری جدیدی از پرینترهای خود به نام اکو تنک را معرفی کرده است.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

این سری از چاپگرهای اپسون علیرغم اسم اندک مضحک خود، برپایه ایده ای مبتکرانه ساخته شده اند؛ یک محفظه عظیم از جوهر برای آنها در نظر گرفته شده که تا دو سال نیازی به تعویض ندارد.

اپسون ادعا کرده که این پرینترها ظرفیتی برابر با ۲۰ ست کارتریج جوهر را دارند و زمانی که محتوی داخلشان تمام شد می توانید با یک بطری جوهر آنها را پر کنید.

اکو تنک را در اصل می توان معادل موبایل دروید توربو در پرینترها خواند: اگر موتورولا به خاطر ناتوانی در دستیابی به تکنولوژی بهتر برای افزایش دوام عمر باتری ها تصمیم گرفته ظرفیت باتری دروید توربو را افزایش دهد، اپسون نیز که راه حل مناسبی برای مشکل تمام شدن مدام کارتریج نداشته، گنجایش مخزن های جوهر دستگاه های تولیدی اش را افزایش داده.

اما این پرینترها ارزان قیمت هم نیستند و ارزان ترین مدل آنها از ۳۷۹ دلار شروع می شود. خبر خوب اینکه بطری های تعویض جوهر این دستگاه ها قیمت معقولی دارند و ست چهار رنگ آنها با پرداخت ۵۲ دلار قابل خریداری است.

خوشبختانه پرینت گرفتن در زندگی بشر امروزی آنچنان به ندرت رخ می دهد که تعویض کارتریج دیگر مانند گذشته چندان هم دشوار و آزاردهنده نیست و لذا با در نظر داشتن قیمت محصول، بسیاری ترجیح می دهند که به همان دستگاه های قدیمی اکتفا کنند.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل