گوگل در پاسخ به متال اپل از Vulkan رونمایی کرد

گوگل در پاسخ به متال اپل از Vulkan رونمایی کرد

گوگل در پاسخ به متال اپل از Vulkan رونمایی کرد

متال اپل که در مراسم WWDC سال گذشته رونمایی شد، به توسعه دهندگان بازی های iOS اجازه می داد که از نهایت قدرت پردازنده های آیفون برای ارتقای گرافیکی و عملکرد بازی های خود بهره بگیرند. از حالا به بعد گیمرهای اندرویدی نیز می توانند چنین تجربه ای را داشته باشند.

اشتباه نکنید، اپل متال را به اندروید نیاورده؛ بلکه گوگل نمونه مشابهی به نام Vulkan را برای پلتفرم اندروید استفاده خواهد کرد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

وولکان در واقع API ای است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا به پردازنده گرافیکی دسترسی مستقیم داشته باشند تا با کمترین هزینه، بیشترین بازده ممکن را از آن بگیرند. وولکان  ضمنا روی پردازنده گجت هم تأثیرگذار بوده و می تواند اطلاعات را به شیوه بهتری میان هسته های متعدد آن توزیع کند، بنابراین هر چقدر تعداد هسته های پردازنده شما بیشتر باشد عملکرد بهتری را در بازی ها شاهد خواهید بود.

البته لازم به ذکر است که وولکان تنها برای گجت های قدرتمند طراحی نشده، بلکه اسمارت فون های ضعیف و میان رده ها هم با استفاده از آن می توانند عملکرد بهتری از خود در پردازش بازی ها به نمایش بگذارند.

در این ویدئو می توانید تأثیر وولکان را در عمل ببینید:

توسعه دهندگان می توانند با بهره گیری از مزایای وولکان به خوبی در راستای ارتقای کیفیت محصولاتشان استفاده کنند. ضمنا بازی های فعلی، پیش از بروزرسانی با وولکان قادر به بهره گیری از مزایای آن نیستند.

گوگل هنوز تاریخ مشخصی را برای عرضه وولکان اعلام نکرده و تا انتشار اخبار بعدی باید منتظر آن بمانیم.

نظرات ۲۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل