نسخه ۱۱ نرم افزار Parallels دستیار صوتی مایکروسافت را پیش از سیری به سیستم عامل اپل آورد

Parallels یک نرم افزار مشهور است که با شبیه سازی سخت افزار مورد نیاز، امکان اجرای سیستم عامل ویندوز را برای کاربران مک فراهم می کند.

نسخه ۱۱ این نرم افزار که امروز منتشر شد، امکان بهره گیری از دستیار صوتی ویندوز ۱۰ یعنی کورتانا را نیز در اختیار کاربران مک قرار می دهد و این در حالی است که اپل هنوز پای دستیار صوتی خود به نام سیری را به کامپیوترهای شخصی اش باز نکرده است.

در ویدیویی که سازنده در این مورد منتشر کرده شاهد هستیم که کورتانا در محیط سیستم عامل مک قادر است همانند یک قابلیت مقیم، دستورات را بدون مشکل متوجه شده بدون تاخیر به انجام آنها بپردازد.

این نرم افزار از سالها پیش امکان اجرای سیستم عامل های مختلف را برای کاربران کامپیوترهای مک به ارمغان آورده و سازنده در نسخه جدید علاوه بر پشتیبانی از ویندوز ۱۰ و Mac OSX El Capitan، عملکرد کلی Parallels را نیز بهینه تر کرده است.

از جمله این بهینه سازی ها می توان به افزایش ۵۰ درصدی سرعت بوت و خاموش شدن و کاهش ۲۰ درصدی زمان انتقال فایل ها اشاره کرد و علاوه بر آن یک «حالت سفر» هم وجود دارد کاربر در مواقعی که به پریز برق دسترسی نداشته باشد می تواند با فعال کردن آن حدود ۲۰ درصد مصرف انرژی دستگاه را کاهش دهد.

در پایان می توانید ویدیویی از عملکرد کورتانا در محیط سیستم عامل مک را مشاهده نمایید.

ویجیاتو

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟