96.8 درصد تلفن های همراه فروخته شده در فصل گذشته تحت iOS و یا اندروید بوده اند

96.8 درصد تلفن های همراه فروخته شده در فصل گذشته تحت iOS و یا اندروید بوده اند

96.8 درصد تلفن های همراه فروخته شده در فصل گذشته تحت iOS و یا اندروید بوده اند

گارتنر بالاخره آمار تلفن های همراه فروخته شده در فصل اخیر را منتشر کرد و همانطور که انتظار می رفت، دستگاه های اندرویدی درخشش بسیار داشته اند. بلک بری در حال سقوط است، مایکروسافت پیشرفتی حاصل نکرده و گوگل و اپل در حال پارو کرن پول های شان هستند.

از ۳۲۹ میلیون تلفن همراه فروخته شده طی سه ماه گذشته، ۳۱۹ میلیون دستگاه یا سیستم عامل iOS داشته یا اندرویدی بوده است که این میزان یعنی نزدیک به ۹۷ درصد بازار در اختیار این دو سیستم عامل قرار گرفته و اصلا هم مایل نیستند سهم شان را با دیگر رقبا تقسیم کنند.

pchk.0

جالب این است که گارتنر می گوید بازار به بلوغ رسیده و چین، به عنوان دارنده ۳۰ درصد از سهام کل فروش تلفن در سراسر دنیا، به حالت اشباع درآمده و زمانی فرا رسیده که خریداران تلفن های همراه پیش از این تلفن دیگری داشته اند و فقط در حال جایگزینی هستند اما رقم کسانی که اولین تلفن همراه شان را خریداری می کنند بسیار کاهش یافته.

از سال ۲۰۱۳ تاکنون، فروش تلفن های همراه هیچگاه تا این حد رشد اندکی نداشته. علی رغم عرضه تلفن های همراه سری S6 به بازار، سامسونگ نتوانسته در برابر میل به خرید آیفون ۶ تاب آورد و ۴.۳ درصد از بازار خود را از دست داده است.

به صورت کلی، تقاضای مردم برای تلفن های لوکس و پرچمدار کاهش یافته و اغلب مردم به دنبال دستگاه های اقتصادی با امکانات کافی هستند. جالب است بدانید که برای اولین بار در طول تاریخ، مردم چین در فصل گذشته و مشابه آن در سال پیش، تلفن همراه کمتری خریداری کرده اند که این سبب می شود سهم چینی ها ۴ درصد کاهش پیدا کند.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل