بوئینگ پتنت پهپادی را به ثبت رسانده که می تواند به یک زیردریایی تبدیل شود

بوئینگ پتنت پهپادی را به ثبت رسانده که می تواند به یک زیردریایی تبدیل شود

ایده ساخت هواپیمایی که بتواند به یک زیردریایی تبدیل شود چندان هم تازگی ندارد. با این همه، ساخت نوع بدون سرنشین هواپیماها با چنین قابلیتی به دورانی فراتر از قرن ۲۱ تعلق دارد و باید بگوییم که بوئینگ پیشتر طرح مربوط به این وسیله نقلیه را به ثبت رسانده است.

اوایل امسال دفتر علائم تجاری و پتنت های ایالات متحده آمریکا پتنتی را برای ساخت یک وسیله نقلیه آبی و هوایی به این کمپانی اعطا کرد که حالا ظاهرا با ثبت آن موافقت گردیده.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید تا بیشتر در این رابطه بدانید.

این دستگاه دقیقا همان کاری را انجام می دهد که به نظر می آید: پهپادی که می توان آن را از یک ناو هواپیمابر به بیرون پرتاب کرد تا به داخل اقیانوس شیرجه بزند و به نزدیکی هدفش برود و این همان جایی است که جادوی این دستگاه رخ می دهد.

زمانی که پهپاد با آب برخورد می کند بخش هایی از بال های آن با استفاده از «نوعی پیچ انفجاری یا چسب حل شونده در آب» از بدنه جدا می گردند تا میزان اصطکاک آن را کم نمایند.

این پهپاد پس از ورود به آب می تواند مهمات مورد نیاز را روی خود حمل نماید یا اینکه مجددا به سطح آب باز گردد تا پیام های دریافت شده اش را به کشتی مادر برساند.

البته لازم است تاکید کنیم که این درون هنوز هم رنگ واقعیت به خود نگرفته و بوئینگ فعلا پتنت مربوط به طراحی آن را ثبت کرده است و مشخص نیست که آیا این شرکت برنامه ای برای ساخت آن دارد یا خیر.

ناگفته نماند که این وسیله در اصل نوعی نوآوری است که از فیلم بتمن اقتباس شده و به همین دلیل فعلا نمی توان تشخیص داد که آیا در دنیای واقعی هم می تواند سودمند واقع شود یا خیر.

با این همه، از جنگ جهانی دوم تاکنون افراد زیادی تلاش کرده اند تا دستگاهی مانند این بسازند و به همین خاطر می توان گفت که توجه به این ایده زیاد است. نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا حتی چندی پیش اقدام به ساخت و آزمایش یک پهپاد کرد که می تواند از زیر آب شروع به حرکت کرده و به سمت آسمان به پرواز درآید. حال باید منتظر ماند و دید که آیا بخش خصوصی هم توانایی انجام چنین کاری را دارد یا خیر.

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato