کاشت یک گوش روی بازو که می تواند به اینترنت متصل گردد

کاشت یک گوش روی بازو که می تواند به اینترنت متصل گردد

زمانی که پروفسور استلارک مدعی می شود خرق عادتی را در آستین دارد، قطعا درست می گوید. این استاد دانشگاه برث و هنرمند شناخته شده استرالیایی که در پژوهش هایش روی افزایش توانمندی های بدن انسان تمرکز دارد صبح امروز در برنامه the Today Show اعلام کرد که یک گوش را روی بازوی خود رشد داده است.

در واقع یک کادر پزشکی نوعی فریم پلیمری-زیستی به شکل گوش را زیر پوست او کار گذاشتند و ظرف مدت شش ماه نسوج و رگ های خوبی در اطراف آن شکل گرفت. آنطور که پروفسور استلارک می گوید این گوش در نتیجه انجام اعمال جراحی و کشت سلول روی بازوی او به دست آمده.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

این تجربه دست کم یک دهه به طول انجامید تا به این مرحله برسد و آنطور که استلارک گفته هنوز هم به نقطه پایانش نرسیده است. او اعلام کرده که در ادامه قصد دارد بخش نرم گوش را در اندام کشت یافته از سلول های بنیادین ایجاد نماید و سپس یک میکروفون با گیرنده بیسیم را درون آن کارگذاری کند تا امکان اتصال گوش به اینترنت از طریق وای فای فراهم گردد. با این کار افراد می توانند به صدایی که گوش می شوند به صورت آنلاین گوش دهند.

در نهایت حتی احتمال می رود که این اندام مصنوعی به GPS مجهز گردد و در نتیجه امکان رهگیری استلارک و گوش او در فضای آنلاین نیز فراهم می گردد.

او در مصاحبه اش با شبکه ABC News اعلام کرد: «این گوش به من تعلق ندارد چراکه من خودم دو عدد از این اندام را به صورت ذاتی در بدنم دارم. این گوش در اصل نوعی دستگاه شنود کنترل از راه دور است که می توان از طریق آن به صدای افرادی که در دیگر نقاط حضور دارند گوش داد.»

دارندگان این اندام قادر خواهند بود مکالمه ای را میان چند نفر دنبال نمایند یا صدای یک کنسرت در حال اجرا در دور دست را بشنوند. تصور کنید می توانستید با استفاده از گوش های فردی که در نیویورک حضور دارد صدای اطراف را بشنوید. چنین امکانی فوق العاده است.

البته قبلا یک میکروفون به این گوش اضافه شد که متاسفانه به خاطر ایجاد عفونت در آن، دانشمندان مجبور شدند میکروفون را در آورند.

این هنرمند سالهاست که تلاش دارد مرز میان انسان و ماشین را کمرنگ نماید. وی در مصاحبه ای که در سال ۲۰۱۳ میلادی پیرامون کار و حرفه اش انجام داد اعلام نمود که واکنش ها به کاشت این گوش روی بازویش متفاوت است و برخی از دیدن آن هیجان زده شده و برخی دیگر ترسیده اند.

او اظهار داشت: امیدوارم که مردم بیشتر در مورد آنچه در بدنشان وجود دارد و همچنین نحوه عملکرد آن کنجکاو شوند. آیا واقعا لازم است که به عنوان یک روح، نفس یا ذهن زیر لوای این موجودیت های ابتدائی که واقعا هم نیازی به آنها نداریم زندگی کنیم؟

نظرات ۱۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato