تامین کنندگان قطعات اپل تایید کرده اند که آیفون بعدی دارای دوربین ۱۲ مگاپیکسل است

یکی از محبوب ترین بخش های آیفون، همواره دوربین آن بوده است و اپل با معرفی هر نمونه جدید از این تلفن هوشمند، همواره تلاش کرده تا این بخش را به بهترین شکل بهینه کرده و طرفداران را نیز راضی نگه دارد. در این میان نباید تبلیغات مکرر اپل در مورد دوربین آیفون را نیز از یاد برد.

در چند نمونه اخیر، شاهد استفاده اپل از سنسورهای ۸ مگاپیکسلی سونی در آیفون بوده ایم اما اکنون مدتی است که شایع شده بود این شرکت تمایل دارد برای جدیدترین آیفون خود که احتمالا تا کمتر از ۳ هفته دیگر و در ۱۸ شهریور معرفی می شود، از یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلی استفاده کند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اکنون منابع تامین کننده قطعات خبر می دهند که اپل می خواهد از یک لنز ۵ بخشی استفاده کند. این منابع خبر می دهند که دوربین مورد نظر هم اکنون به شکل انبوه در دست ساخت است.

در لنز دوربین همانطور که گفتیم ۵ بخش وجود دارند که هر کدام همانند یک لنز جداگانه فعالیت خواهد کرد و به شکل کلی، باعث به ثبت رسیدن جزییات بیشتری خواهند شد. این قسمت ها در واقع از پلاستیک ساخته شده اند و برای اپل، هزینه ای ۱ دلاری در بر دارند. در این میان باید توجه داشت که اپل شیشه محافظ لنز را نیز توسط یاقوت کبود محافظت می کند.

این لنز ۵ بخشی اگرچه می تواند به ثبت تصاویری عالی کمک کند اما پیش از این، در موبایل های اندرویدی شاهد استفاده از لنز های ۶ بخشی نیز بوده ایم؛ برای مثال وان پلاس ۲ که از دوربینی ۱۳ مگاپیکسلی برخوردار است. لنزهای چند بخشی باعث می شوند تا نور به شکل واضح تری به سنسور دوربین رسیده و تصاویر به شکل بهتری به ثبت برسند.

اکنون گفته می شود اپل تصمیم دارد تا در آیفون های سال ۲۰۱۶ خود از لنز های ۶ بخشی استفاده کند.

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟