فیسبوک برای سیری و کورتانا رقیبی جدید معرفی کرد: Facebook M

فیسبوک M، نام دستیار دیجیتالی جدیدی است که حالا در اختیار تمامی دارندگان اپلیکیشن مسنجر فیسبوک قرار دارد. Facebook M که پیش از این Moneypenny نیز لقب گرفته بود، از پس تمام کارهایی که دیگر دستیارهای دیجیتالی انجام می دهند بر می آید، می تواند اطلاعات جمع کند، برخی کارها را انجام دهد و همانند سیری و کورتانا رایگان است.

جدا از بحث هوش مصنوعی که کنترل رفتار فیسبوک M را به عهده دارد، این دستیار توسط انسان آموزش داده می شود. M می تواند خریدهای شما را انجام دهد، برای تان بلیت هواپیما بخرد، رزرو رستوران و کافه را صورت دهد و حتی برای دوستان و آشنایان هدیه بفرستد.

دیوید مارکوس، معاون محصولات پیام رسان فیسبوک امید بسیاری به فیسبوک M دارد: «ما شروع به جمع آوری تمام تصمیمات شما برای کارهایی که می خواهید انجام دهید کردیم. این تصمیمات معمولا به خرید چیزی می انجامید یا معامله ای صورت می پذیرفت. و این برای ما در طی زمان یک فرصت است.»

سرور ابری

با لمس یک دکمه کوچک در پایین اپلیکیشن مسنجر، می توان M را فعال نمود و فرمان را صادر کرد. M آنچه که تایپ کنید را می خواند و در پرسش و پاسخی دیگر شما را در نهایت به آنچه می خواهید می رساند.

تست سرویس M از امروز آغاز می شود و همین حالا با آپدیت اپلیکیشن مسنجر می توانید به این ویژگی دسترسی پیدا کنید. دیوید مارکوس می گوید M کارهایی انجام می دهد که هیچ دستیار شخصی دیگری قادر به انجام دادن آن نیست.

بخش انسانی M نیازمند سرمایه گذاری بزرگی از سوی فیسبوک است، چرا که آموزش دادن یک هوش مصنوعی نیازمند هزاران مربی و آموزش دهنده است. اپلیکیشن مسنجر فیسبوک حالا بیش از 700 میلیون کاربر دارد و تمامی این کاربران می توانند M را مورد بررسی قرار دهند.

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟