عرصه بر HTC تنگ تر می شود؛ اخراج 600 نفر دیگر از نیروهای این شرکت ظرف روزهای آتی

اواخر مردادماه خبری منتشر شد که نشان می داد اچ تی سی در نظر دارد ۱۵ درصد از نیروهای کاری خود (حدودا ۲۳۰۰ نفر) را در راستای تلاش هایش برای کاهش هزینه ها اخراج نماید، اما ظرف ۲۴ ساعت گذشته خبرهای دیگری در این رابطه به گوش رسیده که همگی بر وخیم بودن اوضاع این کمپانی تایوانی تاکید دارند.

براساس اعلام رسانه های بومی تایوان، این شرکت تولید کننده تلفن همراه از برنامه هایش برای حذف ۶۰۰ جایگاه شغلی دیگر در دو کارخانه تولیدی اش واقع در زادگاه خود خبر داده و در این گزارشات منبع اعلام کننده خبر هم مقامات دولتی دو شهر بزرگ تایوان ذکر شده اند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اچ تی سی پیشتر اظهار نموده بود که در نظر دارد طبق برنامه ریزی های جهانی خود برای تغییر ساختاری کسب و کارش، هزینه های عملیاتی اش را تا ۳۵ درصد کاهش دهد. در عین حال این شرکت تلاش دارد تا تنوع بیشتری به خط تولید محصولات خود ببخشد و به سمت تکنولوژی های جدیدی نظیر واقعیت مجازی حرکت نماید.

براساس این گزارشات، قرار است که در حدود ۲۰۰ نفر از کارکنان کارخانه این شرکت واقع در تایپه اخراج گردند و عذر ۴۰۰ نفر دیگر هم از تاسیسات Taoyuan خواسته شود که در ۵۰ کیلومتری غرب تایپه واقع شده. گفتنی است که این دو کارخانه به ترتیب ۲۹۰۰ و ۹۰۰۰ نفر نیرو دارند.

این شرکت تایوانی همچنین شایعات جدید دال بر برنامه ریزی هایش برای فروش کارخانه تولیدی اش در شانگهای را رد کرده است، با این همه، رسانه های چینی گزارش داده اند که در حدود ۶۰۰ نفر از کارکنان این تاسیسات به خاطر تعلیق فعالیت های کارخانه، ترک شغل خود را گفته اند.

البته این شرکت در مقام رد شایعات مربوط به احداث یک کارخانه جدید در اندونزی برآمده و ظاهرا قصد ندارد هیچگونه اطلاعاتی را در مورد وضعیت خود ارائه دهد. لذا برای مشخص شدن صحت و سقم این خبرها، فعلا راهکار دیگری جز انتظار کشیدن برای اظهار نظر رسمی مدیران HTC وجود ندارد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟