مایکروسافت هنوز در پی خرید AMD است

اخبار بسیاری این روزها حوالی AMD و بخش شکست خورده کارت های گرافیک این شرکت شنیده می شود و بر اساس گزارشی جدید، مایکروسافت در حال مذاکره جدی با AMD برای خرید شرکت است. دو ماه پیش، شایعه شده بود که مایکروسافت می خواهد AMD را به طور کامل بخرد اما از آن موقع تاکنون هیچ خبری شنیده نشد.

آنچه که امروز می شنویم بر صحت امر نمی افزاید و خریداری شدن AMD توسط مایکروسافت هنوز یک شایعه است اما به خوبی می دانیم که حالا ردموندی ها قصد خریدهای هوشمندانه تری را دارند. نوکیا اگرچه چندان همسو با اهداف نادلا نبود اما ماینکرفت اثبات کرد که مدیر عامل جدید این شرکت از خرید های میلیارد دلاری واهمه ندارد.

امروز، ارزش برند AMD به ۱.۶ میلیارد دلار رسیده و تولیدکننده چیپ های اکس باکس وان می تواند خرید مناسبی برای مایکروسافت به حساب آید. در حالی که AMD تامین کننده اصلی ترین قطعه اکس باکس وان خواهد بود، با به خدمت درآمدن توسط مایکروسافت، سونی و پلی استیشن ۴ به یکی از مشتری های ثابت نادلا تبدیل خواهند شد.

برای ساخت کنسول بعدی، AMD می تواند تکنولوژی پیشرفته ای در اختیار مایکروسافت قرار دهد و احتمالا سونی باید دوباره به سراغ انویدیا بیاید. در سوی دیگر، مایکروسافت نیازهای مالی AMD را برطرف خواهد کرد تا شرکت مذکور دوباره بتواند به روزگار اوج خود بازگردد.

حرکت آهسته و پیوسته غول نرم افزار به سوی بازار سخت افزار می تواند پیامدهای بسیاری به همراه داشته باشد و البته از خروج میلیون ها دلار دیگر طی سالیان متمادی از حساب های بانکی مایکروسافت جلوگیری کند.

ویجیاتو

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟