فلیکر امکان مشاهده عکس های 360 درجه را با استفاده از هدست واقعیت مجازی فراهم کرد

بالاخره روزی می رسد که انسان می تواند با استفاده از یک هدست واقعیت مجازی عکس های قدیمی خود را ورق بزند. فلیکر در جریان فستیوال XOXO که این هفته در پورتلند اورگان برگزار گردید، پیش نمایشی از یک تجربه واقعیت مجازی را به حاضران ارائه کرد و ابراز امیدواری نمود که به زودی آن را با سرویس عکس های خود یکپارچه سازی نماید.

دموی ارائه شده در جریان این فستیوال با استفاده از یک هدست آکیلس DK2 انجام شد که به یک دستگاه کامپیوتر متصل شده بود و ایده کلی اش این است که کاربران می توانند با استفاده از هدست های واقعیت مجازی به تماشای عکس های پانورامیک 360 درجه بنشینند.

برای ورق زدن عکس ها لازم بود که همزمان با روی سر داشتن هدست به مدت دو ثانیه به دو توپ صورتی و آبی رنگی نگاه می شد که پایین پای کاربران قرار داشتند و با این کار در واقع عکس  های بعدی بارگذاری می شدند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

البته این تکنولوژی فعلا دوران اولیه تکامل خود را می گذراند و آنطور که برتراند فن از مهندسین فلیکر که سرپرستی این پروژه را بر عهده داشته اظهار نموده تنها دو هفته روی توسعه آن زمان صرف کرده است.

برنامه پیش روی مهندسان این پروژه آن است که لینک یا دکمه هدست واقعیت مجازی را به هر صفحه ای که حاوی عکس های 360 درجه است بیافزایند تا امکان مشاهده آنها فراهم گردد. دموی واقعیت مجازی فلیکر در حال حاضر صرفا با آکیلس قابل اجراست اما به گفته فن، امید می رود که این تکنولوژی سازگاری لازم را با Gear VR و دیگر هدست های مشابه پیدا کند.

1228537520_3db0789a95

برتراند فن در مورد نبود تعداد کافی از عکس های 360 درجه هم اظهار داشت که شمار این عکس ها در حال زیاد شدن است و علاوه بر این، اپلیکیشن های مختلفی هم برای این منظور در اختیار کاربران قرار دارد که مرتبا بر تعدادشان افزوده می شود.

اما بلندپروازی های فن برای واقعیت مجازی فلیکر فراتر از نمایش اسلاید شو است. او از آینده ای می گوید که در آن، می توان با استفاده از این فناوری عکس های متعدد را جستجو کرده و حتی آنها را با حرکت دادن دست در آلبوم های مختلف سازماندهی نمود.

ناگفته نماند که آقای فن ابراز امیدواری کرده تا اوایل سال آینده میلادی این تکنولوژی را در قالب شکل اولیه اش در اختیار عموم قرار خواهد داد.

سرور ابری

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟