کشف یک آسیب پذیری امنیتی در اندروید ۵ که با استفاده از آن می توان صفحه قفل دستگاه را دور زد

کشف یک آسیب پذیری امنیتی در اندروید ۵ که با استفاده از آن می توان صفحه قفل دستگاه را دور زد

مدتی پیش بود که با انتشار نتیجه تحقیقات یک پایان نامه، تردید های زیادی در مورد میزان امن بودن الگو (پترن) های صفحه قفل اندروید شکل گرفت.

اکنون اما مشخص شده وضعیت گذرواژه ها حداقل در نسخه ۵ اندروید از الگوها هم بدتر است و با استفاده از یک روش ساده می توان به راحتی از صفحه قفل کاربرانی که بجای کد عددی و الگو، از پسورد استفاده می کنند عبور کرد.

بر اساس بررسی دانشگاه تگزاس این مشکلی است که شامل تمام ابزارهای مجهز به نسخه های ۵.۰ تا ۵.۱.۱ اندروید آب نبات چوبی (تا پیش از بیلد LMY48M) می شود، مشکلی که در حدود ۲ ماه پیش کشف و به گوگل اطلاع داده شد.

برای دور زدن گذرواژه نسخه های یاد شده تنها کافی است یک عبارت بسیار طولانی را به عنوان پسورد وارد کنید تا صفحه قفل کرش کرده و از سر راه ورود خارج شود.

گوگل به تازگی برای رفع این آسیب پذیری بیلد LMY48M اندروید آب نبات چوبی را برای دستگاه های نکسوسی عرضه کرده است، اما متاسفانه بروزرسانی شدن ابزارهای سازندگان دیگر به این سرعت و سادگی اتفاق نخواهد افتاد.

البته از آنجا که این مشکل تنها در مورد گذرواژه ها وجود دارد، کاربران می توانند تا دریافت بروزرسانی بجای پسورد از کد های عددی، الگو ها یا اثر انگشت برای قفل کردن تلفن هوشمند خود استفاده کنند.

در پایان می توانید ویدیویی از نحوه دور زدن گذرواژه در اندروید ۵ را مشاهده نمایید.

ویجیاتو

نظرات ۲۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato